Różaniec Do Granic. "Walczmy o życie wieczne"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 08:55
W święto Matki Bożej Różańcowej cała Polska zostanie otoczona modlitwą. O szczegółach inicjatywy Różaniec Do Granic mówił gość Polskiego Radia 24 o. Benedykt Pączka, kapucyn, misjonarz.
Audio
  • 24.09.17 Różaniec do granic zaprasza nas do wspólnej modlitwy
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjne Foto: pixabay / CC0

- Różaniec to siła, obrona i broń. Odmów dziesiątkę różańca, a zobaczysz co w twoim życiu się stanie – przekonywał o. Benedykt Pączka. - Inicjatywa różaniec do granic jest próbą ochrony przed różnymi niebezpieczeństwami. W swoim życiu misyjnym wielokrotnie doświadczyłem łaski Boga, jednak trzeba pamiętać, że życie fizyczne nie jest najważniejsze.

Jak zaznaczył kapucyn, nie bijemy się o to aby żyć na ziemi, bo każdy z nas kiedyś umrze. - Walczmy o to aby mieć życie wieczne. Trzeba prosić, aby ludzie w Polsce i na świcie nie zapomnieli, że ich życie nie jest tutaj – podkreślił gość audycji.

Różaniec Do Granic będzie miał miejsce wzdłuż granic Polski 7 października 2017 r. Tego dnia, o godzinie 10:30 pielgrzymi spotkają się w 320 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż granicy naszego kraju. Po odprawionej w nich Mszy Świętej udadzą się do "stref modlitwy", gdzie o godzinie 14:00 rozpocznie się odmawianie Różańca.

Do projektu dołączyły też porty lotnicze: Lotnisko Chopina w Warszawie, Port Lotniczy Poznań-Ławica oraz Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, jako przejścia graniczne o szczególnym znaczeniu.

Więcej informacji o akcji w nagraniu.

Audycję prowadził Filip Memches.

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 24.09.17

Godzina emisji: 7.15

 

 

____________________


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja Różaniec Do Granic. "Polska kolejny raz musi oddać się w opiekę Matce Jezusa Chrystusa"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 20:34
– Skala naszego przedsięwzięcia jest ogromna – powiedział Maciej Bodasiński, reżyser i dokumentalista. 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, zorganizowana zostanie akcja Różaniec do Granic. Organizatorzy wydarzenia liczą, że w tej szczególnej modlitwie różańcowej weźmie udział ponad milion Polaków. Na temat akcji i siły różańca rozmawialiśmy w audycji „Życie z duszą, czy bez?”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja Różaniec do Granic. „Chcemy objąć Polskę modlitewnym uściskiem”

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 11:45
7 października podczas wydarzenia Różaniec Do Granic, cała Polska wzdłuż granic zostanie otoczona modlitwą różańcową. Archidiecezja Gdańska organizuje też Różaniec Do Granic dla dzieci. Najmłodsi z różańcami w dłoniach staną do modlitwy wzdłuż granicy na Westerplatte. O akcji w audycji Rozmowa Kulturalna mówił jej koordynator Łukasz Witkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różaniec do Granic. O doświadczeniu modlitwy różańcowej

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 09:20
W najbliższą sobotę odbędzie się akcja Różaniec do Granic. O swoim doświadczeniu modlitwy różańcowej opowiadała w Polskim Radiu 24 aktorka Anna Musiał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różaniec do granic: bądźmy wspólnotą

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 13:56
Akcja utworzenia żywego łańcucha modlitewnego wzdłuż całej granicy Polski szykowana jest na 7 października. Popularni aktorzy, piosenkarze, dziennikarze i inne osobistości świata mediów i kultury zachęcają do udziału w tej inicjatywie. Gośćmi Rozmowy kulturalnej byli: Maciej Bodasiński – organizator akcji i Dariusz Kowalski, aktor.
rozwiń zwiń