Apel Donalda Trumpa: izolujcie Koreę Północną

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 08:10
Donald Trump wezwał społeczność międzynarodową do izolacji władz w Pjongjangu. Prezydent Stanów Zjednoczonych podziękował Hiszpanii za wydalenie ze swego kraju ambasadora Korei Północnej. O rosnącym napięciu wokó Korei Północnej mówił w PR24 amerykański korespondent Polskiego Radia Jan Pachlowski. 
Audio
  • 27.09.2017 Donald Trump: izolujcie Koreę Północną. Relacja Jana Pachlowskiego
Prezydent Donald Trump ostrzega Koreę Północną
Prezydent Donald Trump ostrzega Koreę PółnocnąFoto: PAP/EPA/Olivier Douliery / POOL

Podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Hiszpanii Mariano Rajoyem prezydent Donald Trump oświadczył, że koreański program jądrowy i rakietowy stanowi niebezpieczeństwo dla całego świata. - Dziękujemy Hiszpanii za niedawną decyzję o wydaleniu ambasadora Korei Północnej i za wspieranie nas w izolowaniu brutalnego koreańskiego reżimu. Czas, aby wszystkie odpowiedzialne kraje połączyły wysiłki w izolacji Korei Północnej - powiedział. 

Donald Trump skrytykował jednocześnie prezydenta Korei Północnej Kim Dzong Una za jego działania i prowokacyjne wypowiedzi. Prezydent Trump dodał, że wolałby rozwiązać problem na drodze dyplomatycznej, ale jest przygotowany na działania militarne. - Jeśli będziemy musieli skorzystać z tej opcji, to będzie ona niszczycielska dla Korei Północnej - zagroził. Donald Trump dodał, że jego ostra retoryka pod adresem Korei Północnej jest reakcją na wypowiedzi przedstawicieli władz w Pjongjangu.

Gospodarzem programu był Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24, IAR

____________________ 

Data emisji: 27.09.17

Godzina emisji: 6.19


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Północnokoreańska rakieta przeleciała nad Japonią

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 13:19
Japonia i Stany Zjednoczone zwiększą presję na Koreę Północną – poinformował szef japońskiego rządu. Shinzo Abe po wystrzeleniu we wtorek przez komunistyczną Koreę rakiety średniego zasięgu, rozmawiał telefonicznie z prezydentem USA Donaldem Trumpem. O próbie rakietowej w audycji Świat w Południe mówił Oskar Pietrewicz z Centrum Studiów Polska-Azja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Nowacka: apeluję, by uwolnić Koreańczyków od cierpień

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 08:15
Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę rakietową. Pocisk przeleciał nad japońską wyspą Hokkaido i po pokonaniu 2000 kilometrów zakończył lot w Pacyfiku. – Apeluję do wszystkich mocarstw cywilizowanego świata, by uwolnili Koreańczyków Północnych od cierpień – podkreślała w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Barbara Nowacka, polityk lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korea Północna wystrzeliła kolejną rakietę. "Może dojść do tragedii na skalę Hiroszimy"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 09:12
Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę rakietową. Pocisk przeleciał nad japońską wyspą Hokkaido i po pokonaniu 2000 kilometrów zakończył lot w Pacyfiku. Niespełna dwa tygodnie temu komunistyczna Korea przeprowadziła szóstą już próbę nuklearną. W czwartek zaś zagroziła użyciem broni jądrowej przeciwko Japonii i USA. O działaniach Korei Północnej mówił w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicyści o próbie rakietowej Korei Północnej. "Prawdopodobieństwo globalnego konfliktu już nie jest zerowe"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 09:11
Stany Zjednoczone potępiły Koreę Północną za najnowszy test rakiety balistycznej. Pocisk wystrzelony nad ranem czasu lokalnego przeleciał nad Japonią i wylądował w wodach Pacyfiku. Amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson określił działania Pjongjangu mianem prowokacyjnych. O działaniach Korei Płn. w Debacie Poranka rozmawiali Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska), Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna) i Piotr Semka (Do Rzeczy).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystąpienie Donalda Trumpa ws. Korei Płn. „To gra na wielu płaszczyznach”

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 13:13
- Tonowałbym nastrój, że za chwilę dojdzie do pełnej konfrontacji, pełnoskalowych działań wymierzonych w Koreę Północną. Mamy bowiem do czynienia z pewną grą prowadzoną na różnych płaszczyznach i wobec różnych podmiotów. Dotyczy to zarówno Korei Północnej, Stanów Zjednoczonych, jak i innych graczy – powiedział w audycji Północ-Południe dr Jacek Raubo z Defence24. Odniósł się w ten sposób do ostrego przemówienia prezydenta Donalda Trumpa na temat Korei Północnej.
rozwiń zwiń