"Ty też możesz", ale tylko najlepsi dostaną się do policji

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 19:45
Policjanci Komendy Stołecznej Policji rozpoczynają właśnie akcję zachęcającą młodych ludzi do wstępowania w szeregi formacji. - Akcja "Ty też możesz" to działania KSP zachęcające młodych ludzi do zastanowienia się nad tym, czy chcą założyć mundur – powiedział w Polskim Radiu 24 nadkomisarz Sylwester Marczak.
Audio
  • 5.10.17 Sylwester Marczak o akcji „Ty też możesz”
Ślubowanie nowych studentów podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, 5 .10.2017
Ślubowanie nowych studentów podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, 5 .10.2017Foto: PAP/Tomasz Waszczuk

Inicjatywa "Ty też możesz" ruszyła w październiku. Obecnie mają miejsce spotkania z osobami, które mogą być zainteresowane wstąpieniem do policji.

- Spotkania mają na celu zachęcanie osób do tego, by wstępowały do policji i by kandydaci wiedzieli jak przygotować się w odpowiedni sposób do tego, by osiągnąć jak najlepszy wynik podczas testu. Tylko najlepsi dostaną się do policji – wyjaśnił nadkom. Sylwester Marczak.

Gość dodał, że na pięciu kandydatów do policji dostaje się tylko jedna osoba. - Akcja adresowana jest m.in. do osób, które w przyszłym roku kończą szkołę średnią. Policjanci prowadzą też spotkania na uczelniach wyższych i z osobami, które ukończyły już studia i zastanawiają się nad złożeniem dokumentów do policji – mówił.

Jak stwierdził Marczak, w policji można rozwijać swoje zainteresowania, istnieje możliwość rozwoju. – Dana osoba może się szkolić, ma możliwości awansu. Pionów, komórek organizacyjnych - zwłaszcza w Komendzie Stołecznej Policji – jest bardzo dużo – zachęcał.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Błażej Prośniewski.

Polskie Radio 24

____________________ 

Data emisji: 5.10.17

Godzina emisji: 20:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Surowsze kary dla piratów drogowych. "Najważniejsza jest nieuchronność"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 17:30
Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu Karnego, która pozwoli bardziej skutecznie ścigać i karać piratów drogowych. Dzięki niej nietrzeźwy kierowca, który spowoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym nie będzie miał szans, by uniknąć więzienia. O szczegółach mówił w Magazynie Motoryzacyjnym prawnik Stanisław Korzeniewski.
rozwiń zwiń