Festiwal Street Art Doping 2017

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 20:30
Realizacja muralu przez wybitnego hiszpańskiego artystę Escifa oraz stworzenie pop-upowej galerii Escape Rooms prezentującej dzieła siedmiu znakomitych polskich twórców. To dwa najważniejsze wydarzenia Festiwalu Street Art Doping 2017 w Warszawie. Na temat tego wydarzenia mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Dziubłowski z Fundacji Do Dzieła!
Audio
  • 30.09.17 Przemysław Dziubłowski: murale są sercem i wcieleniem sztuki ulicznej
Plakat promujący Street Art Doping
Plakat promujący Street Art DopingFoto: materiały prasowe

Street Art Doping organizowany jest w Warszawie od 2009 roku. Jego główną ideą jest realizacja w Warszawie dzieł najwybitniejszych światowych twórców działających w przestrzeni publicznej. Festiwal organizowany jest przez Fundację Do Dzieła!

– Wydarzenie ma już wieloletnią tradycję i z każdym rokiem ewoluuje. W tym roku motywem przewodnim są murale. Jeden z nich powstał już na Pradze przy ul. Równej 9. Jego oficjalna prezentacja nastąpi w poniedziałek. Ten rodzaj sztuki jest aktualnie bardzo popularny i dlatego zdecydowaliśmy się na jego promocję – powiedział Przemysław Dziubłowski.

Drugim elementem tegorocznej edycji Festiwalu Street Art Doping jest wystawa, którą można oglądać przy ul. Nowogrodzkiej 46 na dwóch piętrach kamienicy, gdzie zaaranżowana została przestrzeń artystyczna.

– Pierwsze piętro zostało przygotowane przez siedmiu artystów. W sześciu pokojach każdy z nich stworzył wizję swojego świata na podobieństwo do coraz popularniejszych dzisiaj escape roomów. Natomiast piętro wyżej jest zwierciadlane odbicie tych właśnie przestrzeni – dodał Przemysław Dziubłowski.

Polskie Radio 24/db

_____________________

Data emisji: 30.09.17

Godzina emisji: 20.06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znany rysownik autorem wyjątkowego muralu

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 21:20
Na jednej z największych zapór wodnych w Europie, która znajduje się w Solinie, powstał ekologiczny mural o rekordowych rozmiarach. "Namalowano" go wodą pod olbrzymim ciśnieniem. Przedstawia zwierzęta i rośliny występujące w Bieszczadach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Sętowski: Maluję zawsze to, na co mam ochotę

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 14:55
Jest współautorem największego iluzyjnego muralu w Polsce. Jak sam siebie określa, jest malarzem nurtu magiczno-architektonicznego z dodatkiem klasycznego. Tomasz Sętowski był gościem Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Warszawie powstanie mural dla Davida Bowiego

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 22:05
Dawid Celek stworzy mural dla Davida Bowiego na warszawskim Żoliborzu przy ul. Marii Kazimiery 1. Architekt został wyłoniony spośród dwudziestu innych muralistów w konkursie internetowym. O akcji kulturalnej mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Prokop ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Promocja nowej polskiej sztuki w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 13:52
Polski street art, czyli sztuka uliczna, zdobywa coraz większy rozgłos za granicą. O otwarciu wystawy polskich artystów tego nurtu opowiadała w Polskim Radiu 24 Justyna Napiórkowska, marszandka i historyk sztuki.
rozwiń zwiń