Różaniec do Granic. O doświadczeniu modlitwy różańcowej

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 09:20
W najbliższą sobotę odbędzie się akcja Różaniec do Granic. O swoim doświadczeniu modlitwy różańcowej opowiadała w Polskim Radiu 24 aktorka Anna Musiał.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: GlowImages/EastNews

- W moim domu wisiał obraz Matki Bożej Częstochowskiej i często widziałam moją mamę, klęczącą i modlącą się na różańcu. Później dowiedziałam się, że moja historia zaczęła się od Matki Bożej, której mama mnie zawierzyła kiedy miała trudną ciążę – mówiła Anna Musiał. - Moja mama zawierzyła mnie Maryi i urodziłam się zdrowa, dobrze się czuję – wyjaśniła.

Aktorka dodała, że "Matka Boża i różaniec zawsze przewijały się w jej życiu". – Jednak tak naprawdę to kilka lat temu, po swoim kolejnym dużym nawróceniu, Bóg zaczął mnie zapraszać do bliższej znajomości z Matką Bożą i wskazywać na Maryję, która pozwala zaprzyjaźnić się z Bogiem i żyć z nim w zażyłości. Wtedy na nowo zaczęłam odkrywać różaniec - oznajmiła.

Podczas akcji Różaniec do Granic Polacy mają symbolicznie opleść granice Polski i połączyć się w modlitwie różańcowej w intencji Polski i Europy.

7 października o godz. 10.30 pielgrzymi spotkają się w 320 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż granicy kraju. Po odprawionej w nich mszy świętej udadzą się do "stref modlitwy", gdzie o godz. 14.00 rozpocznie się odmawianie różańca.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Filip Memches.

Polskie Radio 24

_____________________

Data emisji: 1.10.17

Godzina emisji: 8:37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja Różaniec Do Granic. "Polska kolejny raz musi oddać się w opiekę Matce Jezusa Chrystusa"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 20:34
– Skala naszego przedsięwzięcia jest ogromna – powiedział Maciej Bodasiński, reżyser i dokumentalista. 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, zorganizowana zostanie akcja Różaniec do Granic. Organizatorzy wydarzenia liczą, że w tej szczególnej modlitwie różańcowej weźmie udział ponad milion Polaków. Na temat akcji i siły różańca rozmawialiśmy w audycji „Życie z duszą, czy bez?”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różaniec Do Granic. "Walczmy o życie wieczne"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 08:55
W święto Matki Bożej Różańcowej cała Polska zostanie otoczona modlitwą. O szczegółach inicjatywy Różaniec Do Granic mówił gość Polskiego Radia 24 o. Benedykt Pączka, kapucyn, misjonarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja Różaniec do Granic. „Modlitwa jest działaniem”

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 17:00
7 października Polacy mają opleść granice Polski i połączyć się w modlitwie różańcowej w intencji Polski i Europy. O wydarzeniu mówił w Polskim Radiu 24 ambasador akcji, dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różaniec do granic: bądźmy wspólnotą

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 13:56
Akcja utworzenia żywego łańcucha modlitewnego wzdłuż całej granicy Polski szykowana jest na 7 października. Popularni aktorzy, piosenkarze, dziennikarze i inne osobistości świata mediów i kultury zachęcają do udziału w tej inicjatywie. Gośćmi Rozmowy kulturalnej byli: Maciej Bodasiński – organizator akcji i Dariusz Kowalski, aktor.
rozwiń zwiń