"Tron we krwi". Sekrety polityki Władimira Putina

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 12:00
- To, że Władimir Putin w pewnym momencie został wybrany na polityka pełniącego ważne funkcje na Kremlu było w dużej mierze wynikiem odrobiny szczęścia, ale i wykorzystaniem kapitału zgromadzonego przez niego wcześniej – powiedział pisarz Grzegorz Kuczyński. W Polskim Radiu 24 opowiadał o swojej książce "Tron we krwi. Sekrety polityki Kremla".
Audio
  • 1.10.17 Grzegorz Kuczyński o książce „Tron we krwi. Sekrety polityki Kremla”.
Okładka książki Tron we krwi autorstwa Grzegorza Kuczyńskiego.
Okładka książki "Tron we krwi" autorstwa Grzegorza Kuczyńskiego.Foto: materiały prasowe

Jak podkreślił Grzegorz Kuczyński, tytuł jego najnowszej książki oddaje ducha polityki Władimira Putina. - To jeden z łagodniejszych tytułów, jakim można było obdarzyć długie rządy Władimira Putina. Podejrzewam, że kiedyś - gdy historycy będą oceniać ten okres – to właśnie określeniami takimi jak krew, wojny, prześladowania, skrytobójstwa będą opisywali ten okres – wyjaśnił gość.

Kuczyński mówił w audycji m.in. o tym jak Władimir Putin stał się politykiem pełniącym ważne funkcje na Kremlu. – Miał odrobinę szczęścia, ale też ludzie z Kremla, wówczas z otoczenia Borysa Jelcyna, sięgnęli po Putina, bo stykali się z nim w Petersburgu. Zrobił on na nich wówczas dobre wrażenie. Nie chodziło nawet o to, że pochodził z KGB, ale że był bardzo lojalny – podsumował Kuczyński.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Mateusz Maranowski.

Polskie Radio 24

_____________________

Data emisji: 1.10.17

Godzina emisji: 11:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Działalność propagandowa Putina. "Rosjanie przez wiele lat się przygotowywali"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2017 11:05
Z miesiąca na miesiąc wzrasta aktywność ośrodków kremlowskiej propagandy. Rosyjska wojna dezinformacyjna prowadzona jest m.in. przeciwko Polsce i Europie. O stosowanych przez Moskwę metodach i walce z fake newsami mówili w Polskim Radiu 24 Adam Lelonek i Marta Kowalska z Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji.
rozwiń zwiń