Katarzyna Lubnauer o propozycji ograniczenia handlu w niedziele

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 08:43
– Piotr Duda powinien w imieniu związków zawodowych wywalczyć takie warunki dla pracowników handlu, by chcieli pracować w niedziele. Tak, żeby im się to po prostu opłacało – mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer. Posłanka Nowoczesnej w ten sposób odniosła się na naszej antenie do propozycji Prawa i Sprawiedliwości, dotyczących ograniczenia handlu w ostatni dzień tygodnia.
Audio
  • 2.10.17 Katarzyna Lubnauer o propozycji ograniczenia handlu w niedziele
Katarzyna Lubnauer
Katarzyna LubnauerFoto: PJ

Co druga wolna od handlu niedziela – to pomysł PiS na kompromis w kwestii wprowadzenia zmian dotyczących prowadzenia działalności handlowej. „Solidarność”, wraz za swoim przewodniczącym Piotrem Dudą, chce jednak ograniczeń w każdą niedziele miesiąca. Opozycja jest przeciwna wprowadzaniu zmian.

– Taki jest w tej chwili sposób życia. Polacy spędzają w centrach handlowych czas z rodziną. Gdyby zostali w domu, skończyłoby się pewnie na tym, że każdy siedziałby z nosem w swoim smartfonie albo tablecie – komentowała w PR24 Katarzyna Lubnauer. – Dzięki temu, że wychodzą z domu, mogą porozmawiać, choćby w drodze na zakupy czy już w samym sklepie – dodawała.


Zdaniem posłanki Nowoczesnej, „Solidarność” powinna zamiast zabiegać o ograniczenie handlu w niedziele, walczyć o wyższe wynagrodzenie za pracę tego dnia.

W rozmowie ze Sławomirem Jastrzębowskim Katarzyna Lubnauer m.in. odpowiadała również na pytanie dotyczące ewentualnego zastąpienia Ryszarda Petru na stanowisku szefa partii. – Mam inne plany – podkreślała wiceprzewodnicząca Nowoczesnej.

Więcej o sprawie w całej audycji.

Polskie Radio 24

_________________

Data emisji: 2.10.17

Godzina emisji: 7.06


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Katarzyna Lubnauer: za trzy lata będziemy mieć Polskę w ruinie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 08:07
- Za trzy lata faktycznie będziemy mieć Polskę w ruinie, którą trzeba będzie odbudowywać nie tylko dlatego, że niewiele będzie się tu działo, bo nikt nie będzie tu inwestował, ale również jeśli chodzi o wizerunek międzynarodowy – powiedziała w programie 24 Pytania wiceprzewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Podsumowała w ten sposób roczne rządy PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problemy pracowników dużej sieci handlowej. "Ludzie składają wypowiedzenia"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 12:07
Gościem audycji Społeczny Punkt Widzenia był Piotr Adamczak, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Biedronce. Związkowiec w Polskim Radiu 24 mówił o sytuacji pracowników tej sieci handlowej, w kontekście medialnych doniesień dotyczących m.in. wstrzymywania zaplanowanych urlopów w okresie wakacyjnym.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cieszymy się, że pierwszy rząd po transformacji zaczyna rozmawiać ze związkami na temat ograniczenia handlu w niedzielę"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 12:51
Sejmowa podkomisja do spraw rynku pracy rozpatrzyła na czwartkowym posiedzeniu obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Mówili o tym w Polskim Radiu 24 Alfred Bujara i Marek Lewandowski z NSZZ "Solidarność".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicyści o ograniczeniu handlu w niedziele. "Ratunek dla małych firm"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 09:26
Dwie niedziele wolne od handlu w miesiącu. To pomysł Prawa i Sprawiedliwości na kompromis dotyczący ograniczenia handlu w ostatnim dniu tygodnia. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 komentarz Edyty Hołdyńskiej z "Sieci Prawdy", Janusza Schwertnera z "Onet.pl" i Tomasza Sakiewicza z "Gazety Polskiej" i Telewizji Republika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwie niedziele w miesiącu bez handlu? „Zobaczmy, jak to się sprawdzi”

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 11:31
Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców i Ryszard Pawlikowski, przedsiębiorca prowadzący działalność w ramach sieci sklepów „Chata Polska”. Na naszej antenie rozmawiali o najnowszej propozycji Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącej ograniczenia handlu w niedziele.
rozwiń zwiń