Ekspert: Problemy tanich linii lotniczych są przejściowe

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 14:01
– Ostatnie problemy linii Ryanair to kłopoty przejściowe. Z pewnością odbiją się one na finansach przewoźnika, ale nie spowodują jego upadku – oceniał w Polskim Radiu 24 Grzegorz Sobczak ze „Skrzydlatej Polski”. Tylko we wrześniu i październiku firma odwołała ponad 2000 lotów.
Audio
  • 4.10.17 Ekspert: Problemy tanich linii lotniczych są przejściowe
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay / CC0

Problemy przewoźnika to efekt braków kadrowych – cześć pilotów musiała wykorzystać urlop, a pewna grupa przeszła do konkurencyjnej linii lotniczej. W efekcie, oprócz odwołanych lotów we wrześniu i październiku, kolejne połączenia znikną w kolejnych miesiącach. W okresie zimowym ma to być aż 18000 lotów.

– Problemy Ryanaira wynikają z tego, że nastąpiła zwyżka koniunktury. Jest większe zapotrzebowanie na pilotów, a linie nisko kosztowe charakteryzują się tym, że maksymalnie ograniczają wydatki. To sprawia, że zapasy kadrowe, jakimi dysponują, są niewielkie – wskazywał Grzegorz Sobczak.

Odwoływanie lotów i korygowanie siatki połączeń dotyczy jednak nie tylko Ryaniara. Wizzair od listopada, tylko z Polski, skasuje siedem połączeń. – Rynek przewozów nisko kosztowych stabilizuje się i pewnie zaczniemy latać drożej – mówił ekspert, uspakajając jednak przy tym.– Nie będzie tak drogo, jak było przed erą tanich przewozów. Wzrost cen będzie niewielki – przewidywał.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Łukasz Sobolewski

Polskie Radio 24

____________________ 

Data emisji: 4.10.17

Godzina emisji 13.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Państwowe samoloty dla VIP-ów – luksus czy konieczność?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 16:14
– Żadna władza nie chce się zająć sprawą samolotów dla VIP-ów, bo choć dla wszystkich jest zrozumiałe, że te samoloty są potrzebne, wszystkie państwa je mają i najważniejsze osoby w państwie muszą czymś latać, to ciągle jest obawa, że media będą to tak pokazywać, że obywatele powiedzą, że władza kupuje sobie samoloty, a brakuje pieniądze na emerytury, leki, dzieci etc. – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Falkowski (Nasz Dziennik).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit zagrozi tanim lotom? Rozmowa z ekspertem

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 20:00
Szef tanich linii lotniczych Ryanair, Michael O'Leary, po raz kolejny ostrzega, że w związku z Brexitem mogą zniknąć tanie połączenia w Europie. Ile w tym prawdy? O tym w Świecie w Powiększeniu mówił Mariusz Piotrowski z portalu Fly4free.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Centralny Port Lotniczy powstanie w Baranowie. "Musimy myśleć o strategii rozwoju Polski"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 10:07
Centralny Port Komunikacyjny powstanie w okolicach miejscowości Baranów na Mazowszu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to właśnie ta lokalizacja, wśród kilku innych zyskała największe poparcie urzędników. Baranów znajduje się 40 kilometrów na zachód od Warszawy. W okolicy przebiega autostrada A2 oraz kolejowa linia z Warszawy do Żyrardowa. O CPL w audycji Rządy Pieniądza rozmawiali Mariusz Adamiak (PKO BP), Paweł Budrewicz (prawnik, publicysta, komentator ekonomiczny) i Paweł Pelc (radca prawny, komentator ekonomiczny).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o Porcie „Solidarność”: To nasze okno na świat

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 11:01
– Musimy zwiększać naszą dostępność komunikacyjną, by nie zostać na peryferiach nie tylko Europy, ale także całego świata – wskazywał w Polskim Radiu 24 Sebastian Gościniarek. Ekspert ds. lotniczych na naszej antenie mówił o planach rządu dotyczących budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego „Solidarność” pod Warszawą.
rozwiń zwiń