Kontrowersje ws. reprywatyzacji. Problem nie tylko Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 12:47
Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział, że specjalny zespół prokuratorów zbada reprywatyzację w Krakowie. Nie wyklucza też zainteresowania sprawą komisji weryfikacyjnej, która bada decyzje zwrotowe nieruchomości w Warszawie. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Jakubem Szczepańskim z Faktu.
Audio
  • 5.10.17 Kontrowersje wokół reprywatyzacji. Problem nie tylko Warszawy
Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej Nowe informacje o śledztwach w sprawie reprywatyzacji nieruchomości krakowskich
Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej "Nowe informacje o śledztwach w sprawie reprywatyzacji nieruchomości krakowskich"Foto: PAP/Stach Leszczyński

Zbigniew Ziobro przyznał podczas konferencji prasowej, że wedle dotychczasowych ustaleń śledczych z Warszawy i Wrocławia, za reprywatyzacją nieruchomości stoi zorganizowana grupa przestępcza. Stąd decyzja, aby także w Krakowie specjalny zespół przeanalizował dotychczas wydane decyzje reprywatyzacyjne pod kątem wyłudzania nieruchomości. Zbigniew Ziobro przyznał, że chodzi o 80 postępowań.

– Możemy mówić nawet o setkach adresów – mówił z kolei na naszej antenie Jakub Szczepański, dziennikarz zajmujący się tematem reprywatyzacji. W ocenie gościa PR24, ws. reprywatyzacji w Krakowie również powinno powstać ciało na kształt komisji weryfikacyjnej, działającej w Warszawie.

Sam Zbigniew Ziobro nie wykluczył, że komisja weryfikacyjna badająca zwroty nieruchomości w Warszawie rozszerzy swoją działalność także o reprywatyzację w Krakowie. Możliwe jest też powołanie analogicznej komisji.

Więcej w całej rozmowie z Jakubem Szczepańskim.

Gospodarzem programu był Krzysztof Grzybowski

Polskie Radio 24/IAR

__________________

Data emisji 5.10.17

Godzina emisji: 11.15


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Pod opieką prezydent stolicy wyhodował się gigantyczny układ przestępczy, który wyłudzał nieruchomości”

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 08:28
- Konferencje prasowe, oświadczenia na Facebook’u to całkowicie inny rygor udzielania informacji niż zeznawanie pod rygorem odpowiedzialność karnej za składanie fałszywych zeznań. Dlatego też komisja weryfikacyjna konsekwentnie wzywa Hannę Gronkiewicz–Waltz – powiedział w audycji 24 Pytania Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Jego zdaniem prezydent Warszawy wie więcej na temat reprywatyzacji, niż mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Weryfikacyjna. Dwie rozprawy, wraca sprawa Chmielnej 70

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 08:45
Komisja Weryfikacyjna w czwartek badała reprywatyzację kolejnych warszawskich nieruchomości. Tym razem chodzi o działki na Placu Defilad. Zeznania składa między innymi wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak. - Nieprzyjęcie ustawy reprywatyzacyjnej największym grzechem klas politycznych - powiedział były urzędnik warszawskiego Ratusza. Jóźwiak: nieprzyjęcie ustawy reprywatyzacyjnej największym grzechem klas politycznych. 
rozwiń zwiń