Prezydent USA z wizytą w Las Vegas

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 20:59
Prezydent Donald Trump powiedział w Las Vegas, że bardzo ceni odwagę tych, którzy z narażeniem życia pomagali innym w czasie niedzielnej strzelaniny. Spotkał się z mieszkańcami, władzami miasta, lekarzami i rannymi. O szczegółach tej wizyty mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pachlowski, korespondent w USA.
Audio
  • 5.10.17 Jan Pachlowski: sprawca dokładnie przygotował każdy szczegół tej tragedii
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/EPA/JIM LO SCALZO

- Donald Trump chciał być blisko tamtejszych wydarzeń, podziękować policji za interwencję i służbom udzielającym pomocy medycznej oraz mieszkańcom, którzy w wielkiej liczbie zdecydowali się oddawać krew dla poszkodowanych ludzi - powiedział Jan Pachlowski.

Jak podkreślił korespondent, tragiczny bilans tej tragedii wiąż może jeszcze ulec zmianie, ponieważ kilkoro postrzelonych znajduje się w stanie krytycznym. Jak dodają amerykańskie media, i tak była to jednak najkrwawsza tego rodzaju tragedia w najnowszej historii USA.

Wydarzenia w USA, pobudziły po raz kolejny dyskusję na temat dostępu do broni. - Statystyki pokazują, że ze względu na powszechny dostęp, takich zdarzeń jest dwa razy więcej.  Od 2011 r. częstotliwość takich zaczęła jeszcze bardziej wzrastać – dodał korespondent.

Napastnik, 64-letni Stephen Paddock zabił w Las Vegas około 59 osób, ponad 500 jest rannych. Kiedy komandosi sforsowali drzwi jego pokoju hotelowego, Paddock popełnił samobójstwo.

Gospodarzem audycji był Grzegorz Jankowski

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 5.10.17

Godzina emisji: 06.15

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Po strzelaninie w Las Vegas. Politycy o dostępie do broni

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 16:30
Państwo Islamskie wzięło na siebie odpowiedzialność za strzelaninę w Las Vegas, w której zginęło co najmniej 58 osób, a 515 zostało rannych. Taką informację podała powiązana z terrorystami agencja AMAK. Gośćmi Rozmowy PR24 byli Jarosław Sachajko z Kukiz’15 i Zbigniew Gryglas z Nowoczesnej. Posłowie – w kontekście zamachu w USA – rozmawiali o kwestii powszechnego dostępu do broni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kilkadziesiąt ofiar, setki rannych. Bilans ataku w Las Vegas

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 22:00
"W strzelaninie w Las Vegas zginęło 58 osób, a 515 zostało rannych" -  podała tamtejsza policja. O największej strzelaninie w powojennej historii Stanów Zjednoczonych mówił w audycji Północ-Południe korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyskusja na dostępem do broni. „W USA rocznie w wypadkach z bronią ginie 30 tys. osób”

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 13:53
W cieniu tragicznych wydarzeń z Las Vegas, gdzie w ataku na publiczność festiwalu muzyki country zginęło 59 osób, toczy się dyskusja o liberalizacji dostępu do broni palnej w Polsce. Projekt Kukiz'15 przewiduje, że to nie policja, a prezydenci miast na prawach powiatu lub starostowie mieliby wydawać zgodę na posiadanie broni. O pomyśle liberalizacji dostępu do broni mówił w audycji Północ-Południe Krzysztof Kubiciel z City Security.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po strzelaninie w Las Vegas. „Nie zadziałały mechanizmy ewakuacyjne”

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 15:40
- Wciąż jest bardzo dużo pytań na temat sprawcy strzelaniny w Las Vegas. Amerykańskie media napisały, że osoba odpowiedzialna za największą w historii USA masakrę dokonaną przez jednego człowieka jest jedną wielką zagadką – powiedział w audycji Gorący Temat korespondent Polskiego Radia w Stanach Zjednoczonych Jan Pachlowski. O strzelaninie mówił także ekspert ds. bezpieczeństwa z Collegium Civitas dr Krzysztof Liedel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strzelanina w Las Vegas. "Sprawca nie kierował się pobudkami terrorystycznymi"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 07:00
Sprawca masakry w Las Vegas przed strzelaniną przelał 100 tysięcy dolarów na konto na Filipinach. Według amerykańskich mediów, ostatnio intensywnie grał też w kasynach. Motywy działania 64-letniego Stephena Paddocka nadal nie są znane. Coraz więcej wiadomo jednak o przebiegu tragedii. Najnowsze informacje z Las Vegas przekazywał w PR24 Jan Pachlowski - amerykański korespondent Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyskusja nad dostępem do broni w USA. „Przemysł zbrojeniowy to potężne lobby”

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 13:15
Prezydent USA Donald Trump nazwał we wtorek „tragedią” zamach w Las Vegas. Wypowiadając się do dziennikarzy w Białym Domu, oznajmił: „za jakiś czas będziemy rozmawiać na temat prawa do posiadania broni palnej”. O ataku, w którym zginęło 59 osób oraz dostępie do broni mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Milczanowski, ekspert ds. bezpieczeństwa z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
rozwiń zwiń