Michał Szczerba: komisja weryfikacyjna pokazuje swoją niekompetencję

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 07:55
Zdaniem posła Platformy Obywatelskiej z uzasadnienia decyzji NSA wynika, że komisja weryfikacyjna jest organem administracji rządowej, który nie ma prawa ingerować w samorząd terytorialny. - Nie będę namawiał prezydent Warszawy, by stanęła przed komisją weryfikacyjną. Nie podoba mi się sposób prowadzenia tej komisji – powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Szczerba.
Audio
  • 06.10.2017 Michał Szczerba: „Oczekiwałbym od Pawła Rabieja, że poprze kandydata silniejszego środowiska”.
Michał Szczerba
Michał SzczerbaFoto: PR24/MR

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił w czwartek cztery wnioski prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz ws. sporu kompetencyjnego co do reprywatyzacji między prezydentem stolicy i komisją weryfikacyjną. NSA stwierdził, że zakresy działania komisji oraz prezydent Warszawy są zbliżone, ale nie są takie same.

Według Michała Szczerby Warszawa pod rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz stała się nowoczesnym i przyjaznym miastem. – Przewodniczący komisji Patryk Jaki nie zna ustawy o ustroju Warszawy, nie wie jakie są kompetencje prezydenta miasta i rady miasta. Hanna Gronkiewicz-Waltz zawiesiła oddawanie kamienic z lokatorami, a z powodu braku ustawy reprywatyzacyjnej miasto naraża się na odszkodowania za procesy sądowe - mówił poseł. 

Zdaniem gościa Polskiego Radia w Platformie Obywatelskiej nie ma tarć wewnętrznych. – Nie ma walki o przywództwo w PO. Rozstrzygnęły to wybory na szefa partii, Grzegorz Schetyna ma czteroletnią kadencje. Wybory samorządowe w 2018 roku będą weryfikacją jego przywództwa powiedział. 

Podkreślił również, że listy do tych wyborów powinny być zalążkiem zjednoczonej opozycji. - Chciałbym, by kandydat na prezydenta Warszawy był wspólny. Oczekiwałbym od Pawła Rabieja, że poprze kandydata silniejszego środowiska, czyli PO. Paweł Rabiej byłby fantastycznym wiceprezydentem, Rafał Trzaskowski jest o wiele bardziej rozpoznawalny i doświadczony – przekonywał Szczerba.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

________________________

Data emisji: 06.10.2017

Godzina emisji: 07:06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Decyzja NSA ws. sporu kompetencyjnego. "Runął ostatni mur, za którym ukrywała się Hanna Gronkiewicz-Waltz"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 16:59
Naczelny Sąd Administracyjny oddalił cztery wnioski prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz ws. sporu kompetencyjnego co do reprywatyzacji między prezydentem stolicy i komisją weryfikacyjną. NSA stwierdził, że zakresy działania komisji oraz prezydent Warszawy są zbliżone, ale nie są takie same. O decyzji NSA mówili w audycji Rozmowa PR24 warszawski radny Piotr Guział oraz członkowie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji – Paweł Rabiej (Nowoczesna) i Paweł Lisiecki (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja weryfikacyjna. Jarosław Jóźwiak kontra Patryk Jaki

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 15:55
"Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wiedziała, co się dzieje w poszczególnych sprawach reprywatyzacyjnych i gdzie ewentualnie popełniono błędy" - powiedział przed komisją weryfikacyjną b. wiceprezydent stolicy Jarosław Jóźwiak. Jego przesłuchanie przed komisją weryfikacyjną relacjonowała w audycji Gorący Temat reporterka PR24 Ewa Wasążnik.
rozwiń zwiń