Rusza akcja „Weekend za pół ceny”

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 15:16
W piątek, 6 października rozpoczyna się jesienna edycja programu „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Akcja potrwa do niedzieli, 8 października. Chętni do wzięcia udziału mają do dyspozycji ponad 500 ofert przygotowanych m.in. przez hotelarzy, restauratorów, muzea, parki rozrywki i placówki kultury. O akcji mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Ścibor z Polskiej Organizacji Turystycznej.
Audio
  • 6.10.17 Wojciech Ścibor o akcji „Weekend za pół ceny”.
Wrocław (na zdjęciu) jest jedną z ciekawszych propozycji na weekendowy wypad po sezonie wakacyjnym
Wrocław (na zdjęciu) jest jedną z ciekawszych propozycji na weekendowy wypad po sezonie wakacyjnymFoto: pixabay

Jak podkreślił Wojciech Ścibor, w tym roku jest do wyboru pełen pakiet oferty skierowanej do turystów. - To pakiet turystyki nie tylko zwiedzającej i gastronomicznej, ale także pakiet turystyki aktywnej – tłumaczył gość.

Odniósł się także do początków powstawania akcji. - Została ona zainicjowana w 2016 roku. Głównym jej założeniem było zintegrowanie środowiska turystycznego w Polsce. Była to odpowiedź na rosnące zainteresowanie polską turystyką za granicą. Zauważyliśmy bowiem ogromny wzrost zainteresowania Polską. Chcieliśmy jednak zaktywizować polskich turystów do odwiedzania pięknych zakątków naszego kraju. Stąd ten pomysł – wyjaśnił Ścibor.

Dodał, że pierwsza edycja skupiała ok. 400 partnerów i wzięło w niej udział ponad 60 tys. turystów z Polski, zaś druga – liczyła 460 partnerów i przyciągnęła 77 tys. turystów. - Obecna edycja to 563 partnerów  – podsumował.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Łukasz Sobolewski.

Polskie Radio 24

_____________________

Data emisji: 6.10.17

Godzina emisji: 13:45

Zobacz więcej na temat: turystyka podróże
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polonia bliżej macierzy… - turystyka polonijna

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 19:53
Ponad 20 milionów Polaków żyje rozsianych poza granicami naszego państwa. Największe środowisko polonijne zamieszkuje Stany Zjednoczone – liczy prawie 10 milionów ludzi. Członkowie diaspory polonijnej są ważni dla kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sezonowość i krótkowzroczność w polskiej turystyce

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 20:37
- Powodem sezonowości polskiej turystyki są dzieci i szkoła. Druga sprawa to pracownicy. Często nie żyją oni np. we Władysławowie, ale przyjeżdżają tam na dwa miesiące, bo są uczniami ostatnich klas liceum lub studentami – powiedział w programie Szukając dziury w całym podróżnik, orientalista, autor bloga post-turysta.pl Paweł Cywiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Turystyka stanowi 6 procent polskiego PKB. „Jest moda na Polskę”

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 17:09
W 2016 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki odnotowało 43,5 milion podróży krajowych, co stanowi wzrost o 10 proc. w porównaniu z 2015 rokiem. W zeszłym roku zanotowano też 57,6 miliarda złotych wpływów z pobytu obcokrajowców w Polsce, których przyjechało na wakacje do naszego kraju 17,5 miliona. O rozwoju branży turystycznej w Polsce mówił w Polskim Radiu 24 minister sportu i turystyki Witold Bańka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczne podróże. Jaki kierunek wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 10:29
– Bezpieczniej czuję się na innym kontynencie niż w Europie – wskazywał Łukasz Nowak z Klubu Podróżników „Soliści”. Gość Polskiego Radia 24 mówił o tym, jak bezpiecznie, tanio i egzotycznie spędzić urlop.
rozwiń zwiń