Różaniec do granic. "Na lotniskach, flisackiej tratwie i w górach"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 19:37
„Różaniec do granic” to po ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży 2016 największe wydarzenie modlitewne w Europie - podkreśla rzecznik prasowy Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik. Organizatorzy szacują, że do inicjatywy przyłączy się milion osób. „Różaniec do granic” to organizowana w 320 kościołach na obrzeżach Polski modlitwa w intencji naszej ojczyzny oraz pokoju na świecie. W PR24 o ostatnich przygotowaniach do wielkiej modlitwy opowiadał Grzegorz Maciak (IAR)
Audio
  • 06.10.2017 W sobota akcja "Różaniec do Granic". Relacja Grzegorza Maciaka (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

O modlitwę różańcową prosiła Matka Boża w swoich objawieniach. Organizatorzy "Różańca do granic" - fundacja „Solo Dios Basta” chcą w ten sposób uczcić setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie oraz 140.rocznicę objawień w Gietrzwałdzie. Modlitwa różańcowa planowana jest między innymi na lotniskach, flisackiej tratwie i w górach. 

Program całego wydarzenia jest wspólny dla wszystkich. O godzinie 10.30 uczestnicy modlitwy gromadzą się w kościołach. Tam wysłuchają konferencji, wezmą udział w mszy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Później udadzą się do miejsc modlitwy różańcowej. Początek odmawiana różańca przewidziano na godzinę 14.00. 

W Warszawie z myślą o osobach starszych i chorych wiele parafii organizuje podobne modlitwy na miejscu, łącząc się duchowo z uczestnikami na granicach. Do modlitwy zaprasza także kapelan lotniska Chopina. 

Do akcji włączają się również wspólnoty i parafie poza granicami kraju między innymi w portugalskiej Fatimie, w Wielkiej Brytanii, w sanktuarium maryjnym w Akicie w Japonii, w Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej. Także w bazie wojskowej w Bagram w Afganistanie. 

Polskie Radio jest patronem „Różańca do granic”. 

Polskie Radio 24, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Papież Franciszek na jubileuszu stulecia objawień maryjnych w Fatimie

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 18:49
Papież Franciszek weźmie udział w obchodach 100-lecia objawień maryjnych w Fatimie. Dziewiętnasta zagraniczna papieska pielgrzymka potrwa ponad dobę, a jej hasłem są słowa „Z Maryją, pielgrzym nadziei i pokoju”. O tajemnicach fatimskich mówił w audycji Gorący Temat Grzegorz Górny, publicysta tygodnika „wSieci”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fatima: papież kanonizował dwoje pastuszków, świadków objawień

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 14:53
Podczas sobotniej mszy w Fatimie papież Franciszek ogłosił świętymi Franciszka i Hiacyntę Marto, rodzeństwo pastuszków, świadków tzw. objawień fatimskich przed stu laty. O uroczystości i objawieniach mówił wysłannik Polskiego Radia Przemysław Goławski oraz teolog dr Monika Waluś.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja Różaniec do Granic. „Chcemy objąć Polskę modlitewnym uściskiem”

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 11:45
7 października podczas wydarzenia Różaniec Do Granic, cała Polska wzdłuż granic zostanie otoczona modlitwą różańcową. Archidiecezja Gdańska organizuje też Różaniec Do Granic dla dzieci. Najmłodsi z różańcami w dłoniach staną do modlitwy wzdłuż granicy na Westerplatte. O akcji w audycji Rozmowa Kulturalna mówił jej koordynator Łukasz Witkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja Różaniec do Granic. „Modlitwa jest działaniem”

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 17:00
7 października Polacy mają opleść granice Polski i połączyć się w modlitwie różańcowej w intencji Polski i Europy. O wydarzeniu mówił w Polskim Radiu 24 ambasador akcji, dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różaniec do granic: bądźmy wspólnotą

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 13:56
Akcja utworzenia żywego łańcucha modlitewnego wzdłuż całej granicy Polski szykowana jest na 7 października. Popularni aktorzy, piosenkarze, dziennikarze i inne osobistości świata mediów i kultury zachęcają do udziału w tej inicjatywie. Gośćmi Rozmowy kulturalnej byli: Maciej Bodasiński – organizator akcji i Dariusz Kowalski, aktor.
rozwiń zwiń