Mateusz Morawiecki w USA. "Namawia Polonię do powrotu do kraju"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 10:26
Spotkania z biznesmenami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej - to główne punkty wizyty wicepremiera, ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego w Stanach Zjednoczonych. Potrwa ona do soboty, a obejmuje pobyt w Chicago, Waszyngtonie i Nowym Jorku. W PR24 o wizycie wicepremiera w USA opowiadał amerykański korespondent Polskiego Radia Jan Pachlowski.
Audio
  • 13.10.2017 Wicepremier Morawiecki spotkał się z chicagowską Polonią. Relacja Jana Pachlowskiego
  • 13.10.2017 Spotkanie Mateusza Morawieckiego z Polonia w Chicago
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Paweł Supernak

Mateusz Morawiecki liczy na bardzo owocny pobyt w USA. Mówił o tym podczas spotkania z dziennikarzami w Chicago. Ma również nadzieję, że zdoła przekonać do inwestowania w Polsce poważne i liczące się przedsiębiorstwa. Było to przedmiotem rozmowy podczas spotkania z chicagowską Polonią. Poruszono także kwestię likwidacji wiz dla Polaków.

Podczas spotkania z Polonią Mateusz Morawiecki zachęcał rodaków by wracali do kraju. Przekonywał, że są potrzebni ojczyźnie i każdy w Polsce jest w stanie znaleźć swoje miejsce. Minister dodawał, że obecnie w Starym Kraju bardzo łatwo otworzyć firmę.

Mateusz Morawiecki podkreślał, że prezydent Donald Trump realizuje obietnice zacieśnienia współpracy, złożone podczas wizyty w Polsce. - Dzieje się tak zarówno w dziedzinie wojskowej, jak i - na przykład - w bardzo ważnym obszarze energetyki - dodawał.

Na spotkaniu przedstawiciele amerykańskiej Polonii sugerowali również, że chcieliby mieć swojego przedstawiciela w polskim Senacie. Minister finansów i rozwoju udaje się teraz do Waszyngtonu.

Polskie Radio 24, IAR


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzień Polonii i Polaków za Granicą. "Życzę Wam, abyście zawsze pamiętali o Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 11:25
Święto, które ustanowił Sejm, jest obchodzone od 2002 roku. Według szacunków, około 20 milionów osób na całym świecie przyznaje się do polskich korzeni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki zakończył wizytę w USA. Rozmowy m.in. o inwestycjach

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 12:01
Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki zakończył wizytę w Stanach Zjednoczonych. Dwudniową serię spotkań w Nowym Jorku uznał za bardzo owocną. Wicepremier prowadził rozmowy na temat inwestycji w Polsce oraz sytuacji politycznej w naszym kraju. W PR24 relacja Jana Pachlowskiego - korespondenta Polskiego Radia w USA. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent RP w USA. "Chemia Trump-Duda jest dobra"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 15:04
Dobiega końca wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Prezydent wziął udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, spotkał się też z amerykańskimi biznesmenami i Polonią. Wizytę prezydenta w Stanach Zjednoczonych podsumował w Polskim Radiu 24 Paweł Musiałek z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwarcie oddziału JP Morgan w Polsce. Komentarze ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 10:11
Wicepremier Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że otwarcie w Polsce oddziału J.P. Morgan, jednego z największych banków świata, korzystnie wpłynie na warszawską giełdę i zwiększy jeszcze wzrost gospodarczy. Minister finansów i rozwoju na zorganizowanej w Warszawie wspólnej konferencji prasowej z dyrektorem zarządzającym J.P. Morgan Stevem Cohenem oficjalnie potwierdził otwarcie oddziału. O inwestycji w audycji Rządy Pieniądza mówili Bartosz Godusławski (Puls Biznesu), Kamil Maliszewski (Dom Maklerski mBanku) i dr Cezary Mech (były wiceminister finansów).
rozwiń zwiń