Kolejna inwestycja światowego koncernu w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 11:31
W Kobierzycach pod Wrocławiem powstanie największa w Europie fabryka baterii do samochodów elektrycznych. – Każda inwestycja w Polsce jest pożądana – mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Faryś z Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.
Audio
  • 13.10.17 Polska: Kolejna inwestycja światowego koncernu
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oraz prezes LG Chem Wrocław Energy Sp. z o.o. Soon Cheol Choi w trakcie konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju.  Warszawa, 12.10.2017
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oraz prezes LG Chem Wrocław Energy Sp. z o.o. Soon Cheol Choi w trakcie konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju. Warszawa, 12.10.2017Foto: PAP/Paweł Supernak

Ministerstwo Rozwoju udzieliło LG Chem Wrocław Energy, spółce koreańskiego koncernu LG, zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie podstrefy Wrocław-Kobierzyce w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

– Ta inwestycja to dobra informacja; każda inwestycja w Polsce jest pożądana – komentował Jakub Faryś, wskazując przy tym na konkretne korzyści, jakie projekt może przynieść naszemu krajowi. – Trafi do nas technologia, nasi pracownicy będą się uczyć – podkreślał. Zdaniem gościa PR24, inicjatywa to również swego rodzaju wyróżnienie polskiego przemysłu. – Dobrze, że światowy potentat dostrzegł, że Polska znajduje się w „wyścigu” dot. tworzenia aut elektrycznych – pointował Jakub Faryś.

Budowa fabryki zostanie ukończona w 2018 roku. W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie około 2,5 tysiąca osób.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/IAR

____________________ 

Data emisji: 13.10.17

Godzina emisji: 10.45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samochód elektryczny – auto z wizją

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 16:20
Rządowy program rozwoju motoryzacji elektrycznej zakłada, że do 2025 roku po polskich drogach będzie jeździł milion samochodów elektrycznych. O autach elektrycznych mówili w Magazynie motoryzacyjnym ekspert inż. Rafał Kosiński i instruktor nauki jazdy Tomasz Kulik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

General Electric i Lufthansa inwestują w Polsce. Miliard złotych dla Dolnego Śląska

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 11:19
Inwestycja za 250 milionów euro powstanie w Środzie Śląskiej. Xeos, czyli spółka joint venture zawiązana przez General Electric Aviation i Lufthansa Technik, wybuduje centrum serwisowe silników lotniczych. Sprawę w Pulsie Gospodarki komentowali Jarosław Janecki z Societe Generale, Maciej Wośko z "Gazety Bankowej" i Małgorzata Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milion samochodów elektrycznych na polskich drogach w 2025 roku

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 12:40
Według rządowych planów, w 2025 roku po polskich drogach będzie jeździł milion samochodów elektrycznych. Przedstawiciele 41 samorządów, Ministerstwo Rozwoju i Energii oraz Polski Fundusz Rozwoju podpisali w poniedziałek porozumienie ws. elektromobilności w Polsce. O wdrażaniu planu rozmawiali w Pulsie Gospodarki Wojciech Jakóbik (Biznesalert.pl), ekonomista Marek Zuber i Stanisław Koczot (Gazeta Bankowa).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samorządowcy inwestują w elektryczne autobusy

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 11:22
Rozwój infrastruktury ładowania i popularyzacja elektrycznych pojazdów to część celów Programu Rozwoju Elektromobilności. Przedstawiciele 41 polskich samorządów i administracji rządowej podpisali specjalne porozumienie w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wicepremier Morawiecki zabiega o zagraniczne inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 10:39
Wicepremier Mateusz Morawiecki podczas środowej, kolejnej już wizyty w Londynie, rozmawiał z inwestorami i instytucjami finansowymi. W Rządach Pieniądza o tym, czy działania ministra rozwoju i finansów przekładają się na rzeczywistą aktywność zagranicznych podmiotów w Polsce, mówili Marian Szołucha z Akademii Finansów i Biznesu „Vistula”, Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan i Piotr Kuczyński z Domu Inwestycyjnego Xelion.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plan Morawieckiego: Specjalne Strefy Ekonomiczne dla całego kraju

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 10:11
Specjalne Strefy Ekonomiczne mają objąć cały kraj, a nie tylko obszary inwestycyjne. To kolejny etap tak zwanego Planu Morawieckiego, który wicepremier przedstawił na forum ekonomicznym w Krynicy-Zdroju. O pomyśle w audycji Rządy Pieniądza mówili dr Przemysław Kwiecień (X-Trade Brokers), dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Konfederacja Lewiatan) i Krzysztof Wołowicz (główny ekonomista BPS TFI SA).
rozwiń zwiń