Publicysta: w nowym projekcie wicepremiera Gowina może brakować znanych nazwisk

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 11:49
Coraz realniejszych kształtów nabierają zapowiedzi Jarosława Gowina dotyczące powołania nowego ugrupowania politycznego. Wicepremier poinformował, że jego nazwa i szczegółowy program zostaną ujawnione 4 listopada podczas kongresu formacji. W Polskim Radiu 24 komentarz Marcina Makowskiego z Do Rzeczy.
Audio
  • 13.10.17 Publicysta: w nowym projekcie wicepremiera Gowina może brakować znanych nazwisk
Minister  Jarosław Gowin. 12.10.2017
Minister Jarosław Gowin. 12.10.2017Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Według nieoficjalnych doniesień medialnych, formacja powstanie w efekcie fuzji Polski Razem, Zjednoczonej Prawicy i Stowarzyszenia „Republikanie”. Ugrupowanie ma uzupełnić kilkunastu działaczy partii Wolność oraz najprawdopodobniej kilku samorządowców Platformy Obywatelskiej.

Jak oceniał w PR24 Marcin Makowski, słabością nowego projektu wicepremiera Gowina może być brak rozpoznawalnych polityków w nowej formacji. – Na giełdzie nazwisk brakuje znanych szerzej postaci; jedyna w miarę rozpoznawalna osoba to poseł Zbigniew Gryglas, który niedawno opuścił Nowoczesną – wskazywał komentator. – Brakuje elementu pokazania siły, mocy przyciągania nazwisk, które są w centrum polityki – dodawał.

Jarosław Gowin, w piątkowej rozmowie z radiową Jedynką, podkreślił, że program partii będzie promował wolnorynkowy model gospodarki i opierał się na tradycyjnych wartościach.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/IAR

____________________ 

Data emisji: 13.10.17

Godzina emisji: 11.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Jarosław Gowin w PR24: Koalicja przetrwa do końca kadencji

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 16:30
– Ktoś wyraźnie rozpuszcza plotki dotyczące rozłamu (…). Zapewniam jednak, że koalicja Zjednoczonej Prawicy przetrwa do końca kadencji – mówił w Rozmowie Polskiego Radia 24 wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaje nowa partia w ramach Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 13:03
„Wkrótce koalicja rządowa się poszerzy. Polska Razem zamierza wraz ze środowiskami wolnorynkowej prawicy powołać nowe ugrupowanie, które będzie częścią obozu Zjednoczonej Prawicy” - powiedział we wtorek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z UKSW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia: konflikt w obozie władzy nikomu nie służy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 18:18
„Prezes PiS Jarosław Kaczyński przekazał nam informację, że propozycje dot. zmian w sądownictwie zostaną przedstawione prezydentowi Andrzejowi Dudzie we wtorek i że wypełniają one oczekiwania prezydenta” - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka PiS Beata Mazurek. O dalszych losach reformy sądownictwa mówili w audycji Debata Dnia Piotr Nisztor („Gazeta Polska Codziennie”) i Jacek Nizinkiewicz („Rzeczpospolita”).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kukiz’15 czy środowisko Gowina? Przyszłość posła Łukasza Rzepeckiego

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 12:50
Poseł Łukasz Rzepecki został wykluczony z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Poinformowała o tym na Twitterze rzeczniczka klubu, Beata Mazurek. W PR24 komentarz publicysty Pawła Ozdoby.
rozwiń zwiń