X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister Zbigniew Ziobro: zwiększymy ochronę dzieci ze strony państwa

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2017 15:56
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział zwiększenie ochrony najmłodszych ze strony państwa. Chodzi między innymi o przeciwdziałanie sytuacjom, w których sąd za granicą decyduje o odebraniu dziecka polskiej rodzinie na podstawie nie do końca jasnych pobudek. W PR24 nasza reporterka Małgorzata Głogowska relacjonowała obrady konferencji "Prawa rodziny - rdzeń współczesnej demokracji", w której uczestniczy minister Ziobro. 
Audio
  • 14.10.2017 Konferencja "Prawa rodziny - rdzeń współczesnej demokracji". Relacja Małgorzaty Głogowskiej
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Prawa rodziny - rdzeń współczesnej demokracji, zorganizowanej z okazji obchodów Dnia Praw Rodziny
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas I Ogólnopolskiej Konferencji "Prawa rodziny - rdzeń współczesnej demokracji", zorganizowanej z okazji obchodów Dnia Praw RodzinyFoto: PAP/Tomasz Gzell

Zbigniew Ziobro mówił podczas sejmowej konferencji dotyczącej Dnia Praw Rodziny, że nowe przepisy pozwolą uniknąć wielu rodzinnych tragedii oraz zwiększą ochronę ze strony polskiego państwa przed, jak to ujął, beztroskim działaniem polskich i zagranicznych sądów oraz organów administracji.

Jak mówił minister, dzięki nowym przepisom polskie państwo będzie mogło skuteczniej i z większą empatią występować w obronie interesów polskich dzieci. Zbigniew Ziobro powiedział, że ustawa rozszerzy uprawnienia prokuratora generalnego w tych kwestiach, wprowadzi specjalistyczne sądy oraz ograniczy możliwość przekazywania dzieci po pierwszym, nieprawomocnym jeszcze wyroku sądu.

W sobotniej konferencji pod hasłem "Prawa rodziny - rdzeń współczesnej demokracji" uczestniczyła także m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Dzień Praw Rodziny obchodzony będzie 22 października.

Polskie Radio 24, IAR

Zobacz więcej na temat: rodzina dzieci Zbigniew Ziobro
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

O roli ojca w rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 08:11
Ojcostwo przeżywa w Polsce kryzys, którego źródłem jest poniekąd kryzys małżeństwa i rodziny. W przypadku rozwodów dziecko staje się obiektem walki między rodzicami w sądzie. O roli ojca w rodzinie mówili w audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja psychoterapeutka Anna Czyżewska, Ireneusz Dzierżęga z Narodowego Centrum Ojcostwa i adwokat Rafał Wąworek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak być świadomym ojcem? IX Forum Tato.Net

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 11:44
Przez cały wrzesień trwa akcja społeczna pod nazwą „Wybieram. Jestem tatą”. Jej głównym celem jest promocja ojcostwa jako pasji, w którą można się świadomie zaangażować i czerpać z niej satysfakcję. O inicjatywie Tato.net opowiedział Tomasz Rak, który od 12 lat prowadzi warsztaty dotyczące ojcostwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narodowa Debata o Rodzinie. "Borykamy się z plagą rozwodów"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 15:51
W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyła się Narodowa Debata o Rodzinie. Celem było rozpoczęcie dyskusji w społeczeństwie na temat głównych potrzeb polskiej rodziny; wskazanie konkretnych zagadnień, płaszczyzn, które są najpilniejsze, a które trzeba zacząć wspierać. Gościem Polskiego Radia 24 był Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty, który uczestniczył w spotkaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strategia Odbudowy Rodziny Mamy i Taty

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 16:59
Zdaniem Fundacji Mamy i Taty kondycja polskich rodzin jest zła. Ujemny bilans zawieranych małżeństw, wysoka liczba rozwodów, skrajnie niska dzietność, a także wysoki procent dzieci urodzonych i wychowanych poza małżeństwem to wskaźniki, które powinny motywować do zmiany polityki państwa. Gościem Polskiego Radia 24 był Marek Grabowski z Fundacja Mamy i Taty.
rozwiń zwiń