Atak na centrum rozrywki w Nuneaton. Napastnik zatrzymany

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 19:46
BBC podaje, że mężczyzna, który wziął zakładników w Nuneaton w środkowej Anglii, został aresztowany. Stacja cytuje szefa kompleksu rozrywkowego Bermuda Park. Policjanci weszli do budynku kręgielni. O ataku mówił brytyjski korespondent Polskiego Radia Adam Dąbrowski.
Audio
  • 22.10.17 Adam Dąbrowski o mężczyźnie, który wziął zakładników w miejscowości Nuneaton w środkowej Anglii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: AFP/EAST NEWS

To właśnie w kręgielni uzbrojony mężczyzna przetrzymywać miał dwóch zakładników. Akcji towarzyszyło odpalenie granatów hukowo-błyskowych, używanych często podczas szturmów w celu zdezorientowania przestępców.

Do zdarzenia doszło w centrum handlowym Bermuda Park w Nuneaton w hrabstwie Warwickshire w środkowej Anglii, w którym znajdują się kino, siłownia i restauracje. 

Jak mówił w PR24 Adam Dąbrowski, wciąż nie ma zbyt wielu szczegółów temat zdarzenia. – Jeden ze świadków mówił telewizji SkyNews, że napastnikiem miał być uzbrojony, ok. 40-letni mężczyzna o białym kolorze skóry. Nie ma doniesień o rannych czy zabitych – relacjonował Dąbrowski.

Na miejscu są karetki pogotowia i kilkanaście radiowozów. Policja wezwała mieszkańców, by omijali centrum, które jest otoczone przez funkcjonariuszy.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Mateusz Drozda.

Polskie Radio 24/pr

____________________

Data emisji: 22.10.17

Godzina emisji: 19:10

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Atak przed brytyjskim parlamentem

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 18:22
W ataku, do którego doszło w pobliżu siedziby brytyjskiego parlamentu, zginęły cztery osoby. Przed siedzibą brytyjskiego parlamentu doszło do strzelaniny, po tym jak uzbrojony w nóż napastnik zaatakował ochraniających budynek funkcjonariuszy. Według relacji świadków, wcześniej na sąsiadującym z parlamentem Moście Westminsterskim samochód wjechał w pieszych. Jego kierowca miał wysiąść i zaatakować policjantów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak w Londynie. Brytyjska policja aresztowała kilkanaście osób

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 14:00
Brytyjska policja policja aresztowała kilkanaście osób w Birmingham w śledztwie związanym z środowym atakiem w Londynie.Wcześniej przeszukano budynek mieszkalny w tym mieście. Do środowego ataku w Londynie przyznało się Państwo Islamskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwo Islamskie przyznało się do przeprowadzenia zamachu bombowego w Manchesterze

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 08:11
Państwo Islamskie opublikowało oświadczenie, w którym przyznaje się do przeprowadzenia zamachu bombowego w Manchesterze. W wyniku eksplozji co najmniej 22 osoby zginęły, a 59 zostały hospitalizowane. Do wybuchu doszło w poniedziałek wieczorem przed halą widowiskową w Manchesterze, w północno-zachodniej Anglii, po koncercie amerykańskiej gwiazdy pop Ariany Grande. - Cel został wybrany bardzo precyzyjnie – powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Żakowski z Redakcji Zagranicznej Polskiego Radia. O zamachu także m.in. w relacji Adama Dąbrowskiego z Londynu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka o terroryzmie, który trudno zatrzymać

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 10:30
- W ramach rozlewania się po Europie jacyś imigranci na pewno dotrą do Polski. Nie mówię o terrorystach, ale o imigrantach. Wobec tego państwo polskie powinno bardzo poważnie zastanowić się nad koncepcją asymilacji tych jednostek – powiedział w Debacie Poranka prof. Waldemar Paruch. Gośćmi audycji byli również prof. Kazimierz Kik i prof. Wojciech Roszkowski.
rozwiń zwiń