Jan Pietrzak o Koncercie Niepodległości: upamiętnia wielkie święto

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 17:21
– To wydarzenie upamiętniające wielkie, radosne święto – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk. Twórca kabaretu Pod Egidą, wraz ze swoją fundacją – Towarzystwem Patriotycznym – po raz kolejny już organizuje Koncert Niepodległości.
Audio
  • 28.10.17 Jan Pietrzak o Koncercie Niepodległości: upamiętnia wielkie święto
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: MS

Jak podkreślał na naszej antenie Jan Pietrzak, 11 listopada to szczególna data w historii naszego kraju. – Odzyskanie niepodległości to święto wielu pokoleń, które walczyły i oddawały życie za powrót Polski na mapę świata – mówił gość PR24, oceniając przy tym, że w ostatnich latach Święto Niepodległości nie było odpowiednio celebrowane.

– Jeszcze kilka lat temu, przez ówczesne władze w osobie Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego, to święto nie było honorowane. Towarzystwo Patriotyczne powstało po to, by przypominać o ważnych datach w naszej historii – tłumaczył Jan Pietrzak.

Koncert Niepodległości Towarzystwa Patriotycznego odbędzie się 5 listopada. Będzie można usłyszeć wówczas m.in. Chór Reprezentacyjny Wojska Polskiego, a także aktorów kabaretu Pod Egidą.

Podczas wydarzenia wręczone zostaną również nagrody „Żeby Polska była Polską”.

Koncercie Niepodległości odbędzie się 5 listopada w Regent Warsaw Hotel.

Więcej w całej rozmowie z Janem Pietrzakiem.

Gospodarzem programu był Robert Tarka.

Polskie Radio 24/zz

__________________

Data emisji: 28.10.17

Godzina emisji: 16.10


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także