X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

I Światowy Kongres Polaków. "Mamy propozycję, by 20 senatorów było wybieranych poza granicami Polski"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 19:50
Na Zamku Królewskim w Warszawie obradowały w piątek osoby polskiego pochodzenia m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Białorusi czy Niemiec. Pod hasłem "Strategia dla Polski ponad podziałami" dyskutowali o najważniejszych sprawach dla Polski i polskich emigrantów. O I Światowym Kongresie Polaków mówił w Polskim Radiu 24 Stefan Hambura, prezes Stowarzyszenia Światowy Kongres Polaków.
Audio
  • 3.11.17 Stefan Hambura o I Światowym Kongresie Polaków.
Prezes Światowego Kongresu Polaków, mecenas Stefan Hambura (2L) oraz wiceprezes organizacji - Krystyna Krzekotowska (L) podczas uroczystej inauguracji I Światowego Kongresu Polaków na Zamku Królewskim w Warszawie
Prezes Światowego Kongresu Polaków, mecenas Stefan Hambura (2L) oraz wiceprezes organizacji - Krystyna Krzekotowska (L) podczas uroczystej inauguracji I Światowego Kongresu Polaków na Zamku Królewskim w Warszawie Foto: PAP/Rafał Guz

Stefan Hambura podkreślił w Polskim Radiu 24, że inicjatywa skierowana jest do Polaków mieszkających w Polsce i na całym świecie. - To łącznie ponad 60 milionów osób. Ta grupa do tej pory ze sobą nie współpracowała, była dzielona na Polaków i Polonię, a my uważamy, że wszyscy jesteśmy razem – mówił Hambura.

- Mamy propozycję, którą będziemy kierować do prezydenta Andrzeja Dudy, by 20 senatorów ze 100 było wybieranych poza granicami Polski. W ten sposób chcemy zaktywizować Polaków mieszkających poza granicami Polski – wyjaśnił gość. Dodał, że podobne rozwiązania dla swoich obywateli, którzy mieszkają poza granicami swojego kraju, wprowadzili Francuzi.

Wyjaśnił, że podczas kongresu Polacy zwracali uwagę m.in. na słabe wsparcie merytoryczne poza granicami kraju. – Musimy zwrócić uwagę na to, by do konsulatów i ambasad nie wyjeżdżały osoby przypadkowe, osoby z łapanki, które chciały jechać do państwa X, a wyjechały do państwa Y – podsumował Hambura.

Gość dodał, że planowane są kolejne Światowe Kongresy Polaków, w tym poza granicami Polski.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Małgorzata Łopińska.

Polskie Radio 24/pr

____________________

Data emisji: 3.11.17

Godzina emisji: 19:15

 

Zobacz więcej na temat: Polonia Senat
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Senat z większym budżetem dla Polonii

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 18:13
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział, że kwota przeznaczana z budżetu na Polonię wzrośnie w przyszłym roku o 5 mln do wysokości 80 mln, a docelowo do powyżej 100 mln zł. Prace Senatu nad zwiększeniem budżetu dla Polonii relacjonował w audycji Polacy w Świecie dziennikarz Polskiego Radia Piotr Pogorzelski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Nie można zabronić człowiekowi posługiwania się jego językiem ojczystym w innym kraju”

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 14:56
MSZ nazywa wprowadzenie zakazu mówienia po polsku w zakładzie pracy w Wielkiej Brytanii "pośrednią dyskryminacją".  Taki zakaz wprowadziło w tym miesiącu kierownictwo jednego z oddziałów Vision Express w hrabstwie Nottinghamshire w Wielkiej Brytanii - wynika z informacji do których dotarł resort. Informacje komentowała w PR24 wicemarszałek Senatu. - Nie można zabronić człowiekowi posługiwania się jego językiem ojczystym w innym kraju. To dyskryminacja – powiedziała Maria Koc. 
rozwiń zwiń