VI Koncert Niepodległości. "11 listopada to święto szczególne"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 12:41
Już dziś w Warszawie odbędzie się VI Koncert Niepodległości i gala Nagrody "Żeby Polska Była Polską" organizowane przez Jana Pietrzaka i jego Towarzystwo Patriotyczne. O idei wydarzenia i działaniach towarzystwa mówił w Polskim Radiu 24 jego twórca.
Audio
  • 5.11.17 Jan Pietrzak o VI Koncercie Niepodległości
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: MS

W niedzielę wieczorem odbędzie się w Warszawie Koncert Niepodległości i wręczenie nagród "Żeby Polska była Polską". Jak mówi satyryk, twórca Kabaretu pod Egidą, już po raz kolejny organizuje na kilka dni przed rocznicą 11 listopada Koncert Niepodległości, by upamiętnić to wielkie, radosne święto zwycięstwa.

- 11 listopada to święto szczególne, święto zwycięstwa. Trzeba o tym przypominać, bo w zalewie propagandy zwanej pedagogiką wstydu, przez dziesiątki lat utarło się, że Polacy spotykają się na rocznicach i biadolą, wylewają łzy. Tymczasem wygraliśmy swoją niepodległość. Wygrywało niejedno pokolenie ale wiele. Wygrywali powstańcy listopadowi i styczniowi. Dzięki nim kolejne pokolenia się buntowały – mówił Pietrzak.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć orkiestrę Sinfonię Vivę pod dyrekcją Tomasza Radziwinowicza, Chór Reprezentacyjny Wojska Polskiego, a także aktorów Kabaretu Pod Egidą i Jana Pietrzaka. W programie m.in. pieśni legionowe. Początek koncertu o godzinie 18.00.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Dorota Piotrowska.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Data emisji: 5.11.17

Godzina emisji: 12:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Jan Pietrzak o Koncercie Niepodległości: upamiętnia wielkie święto

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 17:21
– To wydarzenie upamiętniające wielkie, radosne święto – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk. Twórca kabaretu Pod Egidą, wraz ze swoją fundacją – Towarzystwem Patriotycznym – po raz kolejny już organizuje Koncert Niepodległości.
rozwiń zwiń