X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozdano nagrody "Żeby Polska była Polską"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 20:33
W Warszawie wręczono nagrody Towarzystwa Patriotycznego "Żeby Polska była Polską". Nagrodę główną otrzymał minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Towarzystwo nagrodziło też Instytut Pamięci Narodowej i twórców filmu „Niezwyciężeni” - animowanego obrazu pokazującego walkę Polaków o wolność od pierwszego dnia II wojny światowej aż do upadku komunizmu w Europie w 1989 roku.
Audio
  • 05.11.17 Michał Walczyk: „Antoni Macierewicz otrzymał nagrodę za całokształt swojej patriotycznej działalności na rzecz Polski (…)”.
W Warszawie wręczono nagrody Towarzystwa Patriotycznego Żeby Polska była Polską. Nagrodę główną otrzymał w niedzielę minister obrony narodowej Antoni Macierewicz
W Warszawie wręczono nagrody Towarzystwa Patriotycznego „Żeby Polska była Polską”. Nagrodę główną otrzymał w niedzielę minister obrony narodowej Antoni MacierewiczFoto: rdc/polskie radio

Statuetkę Husarza za film „Niezwyciężeni” odebrał prezes IPN Jarosław Szarek. Instytucja ta była producentem 4-minutowej animacji, która do tej pory uzyskała kilka milionów odsłon w internecie.

Nagrodę otrzymał też poeta, dramaturg i filozof dr Bohdan Urbankowski, autor słynnej książki „Czerwona msza, czyli uśmiech Stalina”. W 2017 roku eseista został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

– Wspomniana książka opisuje upadek polskich elit we wczesnym okresie PRL-u. Ten upadek, jak przekonuje dr Urbankowski, miał dokonać się m.in. za sprawą poezji. Laureat dużą część swojego zawodowego życia poświęcił także na opracowanie monografii Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza i Karola Wojtyły – relacjonował reporter Polskiego Radia 24 Michał Walczyk.  

Nagrody Towarzystwa Patriotycznego - fundacji Jana Pietrzaka wręczono podczas uroczystej gali w Hotelu Regent w Warszawie. Towarzystwo wyróżnia nimi "ludzi, postawy i dzieła służące Polsce". Towarzyszył jej Koncert Niepodległości, podczas którego wystąpili: orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwinowicza, Chór Reprezentacyjny Wojska Polskiego, a także aktorzy Kabaretu Pod Egidą i sam Jan Pietrzak.

IAR/Polskie Radio 24/db

________________________________

Data emisji: 05.11.2017

Godzina emisji: 19:11


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Polska myśl filozoficzna w ujęciu dr. Bohdana Urbankowskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 18:00
Czterotomowy cykl poświęcony myśli wybranych polskich filozofów – od Witelona po Karola Wojtyłę. Ukazał się właśnie tom zamykający opracowanie „Źródła. Z dziejów myśli polskiej” autorstwa pisarza, poety i eseisty dr. Bohdana Urbankowskiego. W audycji rozmowa m.in. o tym, jak powstawały „Źródła”, a także w jaki sposób filozofia tworzy naszą narodową kulturę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: Polskie wojsko jest stawiane za wzór przez prezydenta USA

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 08:31
W ubiegłym tygodniu minister obrony narodowej przebywał w Waszyngtonie na oficjalne zaproszenie amerykańskiego ministra obrony Jamesa Mattisa. – Jesteśmy powszechnie uznawani za jeden z najważniejszych filarów bezpieczeństwa Europy, a polskie wojsko jest stawiane za wzór przez prezydenta USA. Ten sojusz ma dla nas fundamentalne znaczenie – mówił Antoni Macierewicz w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Pietrzak o Koncercie Niepodległości: upamiętnia wielkie święto

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 17:21
– To wydarzenie upamiętniające wielkie, radosne święto – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk. Twórca kabaretu Pod Egidą, wraz ze swoją fundacją – Towarzystwem Patriotycznym – po raz kolejny już organizuje Koncert Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

VI Koncert Niepodległości. "11 listopada to święto szczególne"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 12:41
Już dziś w Warszawie odbędzie się VI Koncert Niepodległości i gala Nagrody "Żeby Polska Była Polską" organizowane przez Jana Pietrzaka i jego Towarzystwo Patriotyczne. O idei wydarzenia i działaniach towarzystwa mówił w Polskim Radiu 24 jego twórca.
rozwiń zwiń