X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwa lata rządu PiS. "Pozycja premier Szydło niezagrożona"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 20:17
Premier Beata Szydło i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podsumowali dwa lata funkcjonowania rządu. W Polskim Radiu 24 komentarze publicystów – Wojciecha Muchy z Gazety Polskiej Codziennie, Marka Króla z Sieci, Grzegorza Osieckiego z Dziennika Gazety Prawnej i Bogumiła Łozińskiego z Gościa Niedzielnego.
Audio
  • 14.11.17 Podsumowanie dwóch lat rządów PiS. Komentarz Bogumiła Łozińskiego
  • 14.11.17 Podsumowanie dwóch lat rządów PiS. Komentarz Grzegorza Osieckiego
  • 14.11.17 Podsumowanie dwóch lat rządów PiS. Komentarz Marka Króla
  • 14.11.17 Podsumowanie dwóch lat rządów PiS. Komentarz Wojciecha Muchy
Warszawa, 14.11.2017. Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło podczas wspólnej konferencji prasowej nt. dwóch lat rządów PiS, 14 bm. w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej w Warszawie.
Warszawa, 14.11.2017. Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło podczas wspólnej konferencji prasowej nt. dwóch lat rządów PiS, 14 bm. w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej w Warszawie.Foto: PAP/Paweł Supernak

Polska sytuacja polityczna wymagała zdecydowania, premier Beata Szydło, mimo różnych nacisków, nie zawiodła – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na wspólnej konferencji z premier, której podziękował za dotychczasowe dokonania rządu.

Jak oceniał na naszej antenie Marek Król, przebieg konferencji wskazuje na to, że pozycja premier jest niezagrożona. – Głównym celem wspólnego wystąpienia Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego było podkreślenie silnej pozycji szefowej rządu, pokazanie, że ma ona poparcie prezesa PiS. Konferencja miała przeciąć dywagacje na temat ewentualnej zmiany premiera – komentował publicysta.

Podobnego zdania jest Bogumił Łoziński. – Pomimo medialnych spekulacji i różnych głosów analityków politycznych, wydaje się, że pozycja szefowej rządu jest mocna – podkreślał gość Polskiego Radia 24. Więcej wątpliwości, co do przyszłości Beaty Szydło, ma Grzegorz Osiecki.

– Nie jesteśmy w stanie po tej konferencji stwierdzić, że premier może spać spokojnie, nie jesteśmy też w stanie powiedzieć, ze Jarosław Kaczyński trafi do rządu – mówił komentator z "DGP", oceniając przy tym, że Beata Szydło "w zdawkowy sposób mówiła o przyszłości rządu".

Wojciech Mucha w Polskim Radiu 24 zwracał uwagę na słowa Jarosława Kaczyńskiego dotyczące relacji z prezydentem. Prezes PiS wskazywał na to, że proces zmian jest obecnie trudniejszy niż jeszcze kilka miesięcy wcześniej. – Dlaczego jest trudniejszy? Jak wszyscy państwo wiecie nieco zmieniły się okoliczności polityczne od 24 lipca tego roku, ale w dalszym ciągu jesteśmy całkowicie zdeterminowani, żeby go zrealizować (…) – mówił Jarosław Kaczyński.

– Konflikt między obozem rządzącym a prezydentem nie sprzyja wprowadzaniu reform (...). Sygnały z obu stron mówią jednak, że kryzys zmierza ku końcowi. Byłoby dobrze, żeby został on rzeczywiście zakończony, bo ta sytuacja nie wpływa dobrze na obóz "dobrej zmiany" – komentował Wojciech Mucha.

24 lipca prezydent Andrzej Duda zawetował ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Pod koniec września prezydent zaproponował własne projekty ustaw dotyczących KRS i SN. Najprawdopodobniej Sejm zajmie się nimi na kolejnym posiedzeniu (22-24 listopada).

Więcej komentarzy w rozmowach z publicystami.

Gospodarzem programu był Mateusz Maranowski.

Polskie Radio 24/PAP/zz

____________________ 

Data emisji: 14.11.17

Godzina emisji: 14.10; 14.17; 14.35; 14.45


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Rekonstrukcja rządu. "Dymisja premier Szydło byłaby absurdem"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 18:00
W środę w godzinach popołudniowych odbędzie się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, a jednym z tematów rozmów będzie rekonstrukcja rządu. W poniedziałek premier Beata Szydło przedstawiła prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu plan w tej sprawie. O rekonstrukcji rządu mówili w audycji Debata Dnia Anna Sarzyńska (portal wPolityce.pl) i Jacek Nizinkiewicz (Rzeczpospolita).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekonstrukcja rządu. "Trwają silne walki o wpływy"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 19:59
– Najwidoczniej nie ma jeszcze ostatecznych decyzji. Cały czas toczy się gra między poszczególnymi stronnictwami w partii rządzącej  – powiedziała Anna Gielewska z tygodnika „Wprost”. Odniosła się w ten sposób do przedłużającego się terminu, w którym premier Beata Szydło ma poinformować o zapowiedzianych zmianach w rządzie. W audycji „Wróżenie z Faktów” temat ten skomentował także Tomasz Terlikowski z Telewizji Republika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Do końca roku Jarosław Kaczyński będzie prawdopodobnie premierem”

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 12:17
- Sposób prowadzenia debaty na temat rekonstrukcji rządu jednoznacznie wskazuje, że Jarosław Kaczyński będzie premierem. Nie twierdzę, że nastąpi to jutro. Być może jutro odbędzie się podziękowanie dla premier Beaty Szydło, która nadspodziewanie dobrze wywiązała się z funkcji premiera. Sądzę jednak, że przed końcem roku to Jarosław Kaczyński będzie już prawdopodobnie szefem rządu – powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Andrzej Anusz. O zapowiadanej rekonstrukcji rządu mówili także Paweł Lisicki z tygodnika Do Rzeczy i dr Piotr Zakrzewski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Północ-Południe: dwa lata premier Beaty Szydło

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 22:03
Jarosław Kaczyński powiedział w TVP Info, że największym osiągnięciem dwóch lat rządów Zjednoczonej Prawicy jest przełamanie niemożności. – Pokazaliśmy, że Polskę można zmieniać -  podkreślał prezes PiS. W magazynie Północ-Południe komentarz prof. Kazimierza Kika, politologa z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ruszył prześmiewczo nazywany program Cela Plus"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 12:21
 - To, co najsłabiej wychodzi rządowi PiS to paradoksalnie to, co miało być jego atutem, a więc rozliczenie bohaterów afer, uczytelnienie tego bagienka. Krótko mówiąc - nie ruszył prześmiewczo nazywany program Cela Plus – powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Gadowski (Sieci Prawdy).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa lata rządu Beaty Szydło. "Polakom żyje się lepiej i o to nam chodzi"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 13:51
Polakom żyje się lepiej i o to nam chodzi - podkreślił we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wśród sukcesów rządu wskazał - poza programem "Rodzina 500 plus" - m.in. na podnoszenie płac, spadek bezrobocia oraz program "Mieszkanie plus". Konferencję transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń