X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kanada: Rozmowa z nowym ambasadorem RP

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 19:40
12 września ambasador RP w Kanadzie – Andrzej Kurnicki – wręczył ówczesnemu Gubernatorowi Generalnemu Kanady Davidowi Johnstonowi listy uwierzytelniające. W Polskim Radiu 24, dwa miesiące od rozpoczęcia misji w Ottawie, rozmowa z ambasadorem Andrzejem Kurnickim.
Audio
Andrzej Kurnicki  Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Kanadzie otrzymuje nominacje od szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego.
Andrzej Kurnicki – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Kanadzie otrzymuje nominacje od szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego.Foto: msz.gov.pl

Jak podkreślał gość Polskiego Radia 24, pierwsze tygodnie to przede wszystkim spotkania z Polonią. Ambasador odwiedził m.in. Montreal, Toronto, a także Winnipeg i Manitobie. – W tym roku będę jeszcze w Halifaksie, prawdopodobnie też w Edmondo. W ciągu kilku miesięcy na pewno jeszcze odwiedzę w Calgary, chciałbym też zawitać do Vancouver, gdzie dzieje się wiele rzeczy, zwłaszcza w kontekście biznesu – wskazywał Andrzej Kurnicki, przypominając, że w tym ostatnim mieście jedną ze swoich siedzib ma m.in. KGHM. 

Nowy ambasador RP w Ottawie podkreślał również, że praca w Kanadzie nie stanowi dla niego żadnego problemu. – Wejście w klimat tego kraju to było coś naturalnego. Mówię po angielsku, mogę się swobodnie komunikować; uczę się też j. francuskiego – mówił gość PR24.

Andrzej Kurnicki w rozmowie z Polskim Radiem 24 odniósł się również do zmian kadrowych w polskiej dyplomacji. Jak podkreślał, są one bardzo potrzebne. – Widzę, że zespoły w niektórych placówkach nie dorosły do wymagań nowoczesnej służby dyplomatycznej. To kultura, Polonia, biznes, inwestycje. To wszytko trzeba ogarniać. Tymczasem, poprzednia ekipa traktowała wyjazd na placówkę jako miejsce, gdzie można dorobić i pobalować – wskazywał.

Więcej w całej audycji. 

Rozmawiał Wacław Kujbida

Polskie Radio 24/zz

____________________ 

Data emisji: 17.11.17

Godzina emisji: 19.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Nowy premier Kanady i jego pomysły na politykę zagraniczną

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2015 21:30
Był nauczycielem, instruktorem snowboardu i aktorem. Od kilku dni jest nowym premierem Kanady. Justin Trudeau już zapowiedział, że lotnictwo kanadyjskie zaprzestanie ataków na cele Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku. W najnowszej odsłonie Świata w Powiększeniu Wojciech Dziegiel, były konsul RP w Kanadzie, przybliżył sylwetkę Justina Trudeau oraz jego plany dotyczące polityki zagranicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Kanadzie

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 16:15
Prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą w Kandzie, gdzie spotka się m.in. z premierem Kanady Justinem Trudeau. O oczekiwaniach względem prezydenckiej podróży mówił w Polskim Radiu 24 dr Tadeusz Diem, były ambasador RP w Kanadzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obraz Polaka za granicą

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 18:18
Na wszystkich kontynentach żyje około 20 mln osób, przyznających się do polskiego pochodzenia. Największe skupiska Polaków są w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Argentynie, Wielkiej Brytanii i Australii. O tym, jak postrzegana jest Polonia za granicą mówił w audycji Polacy w Świecie Wojciech Cegielski, korespondent Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Polski w Toronto ma już ponad 25 lat

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 18:16
Powstał w 1991 roku z inicjatywy Marii Nowotarskej i Jerzego Pilitowskiego. W trakcie swojej historii Teatr Polski w Toronto wyprodukował ponad 100 spektakli i odbył  248 podróży, prezentując przedstawienia w całej Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i w wielu krajach Europy. W ubiegłym roku instytucja obchodziła 25-lecie istnienia. W audycji "Polacy w świecie" rozmowa o dorobku teatru i najważniejszych momentach w jego dziejach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rada Służby Zagranicznej. Szef MSZ Witold Waszczykowski zaskoczony pomysłem

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 18:31
- Dziwi mnie, że minister Waszczykowski nie został wcześniej poinformowany o planach kolegów dotyczących ustawy o służbie zagranicznej. Być może nie cieszy się odpowiednim zaufaniem – powiedział w Debacie Dnia Jakub Szczepański z Faktu. Gościem audycji był także Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego.
rozwiń zwiń