X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydenckie projekty ustaw o KRS i SN. Jakie zmiany?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 14:19
 - Najważniejsza zmiana jaką wprowadzają prezydenckie projekty to upodmiotowienie obywateli. Obywatele uzyskują wpływ zarówno na proponowane kandydatów na ławników, jak i na propozycje kandydatów do KRS – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Bogusław Banaszak z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Odniósł się w ten sposób do prezydenckich projektów o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, których pierwsze czytanie odbędzie się w środę po południu.
Audio
  • 22.11.17 Prof. Bogusław Banaszak o pierwszym czytaniu prezydenckich projektów o SN i KRS
Przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicza rozmawia z dziennikarzami podczas posiedzenia Sejmu. Piotrowicz: prace nad projektami ws. KRS i SN mogą zakończyć się na następnym posiedzeniu Sejmu. Warszawa, 22.11.2017.
Przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicza rozmawia z dziennikarzami podczas posiedzenia Sejmu. Piotrowicz: "prace nad projektami ws. KRS i SN mogą zakończyć się na następnym posiedzeniu Sejmu". Warszawa, 22.11.2017.Foto: PAP/Tomasz Gzell

Jak stwierdził prof. Bogusław Banaszak, nie miał on problemu z zapoznaniem się z projektami ustaw. - Wcisnąłem odpowiedni link w internecie i obydwa projekty mogłem przeczytać. Jeśli ktoś chce, może się z tym zapoznać – wyjaśnił.

Odniósł się także do treści projektów ustaw. - W ustawie o Sądzie Najwyższym mamy ciekawe rozwiązania. Jedno z nich polega m.in. na tym, by zapewnić obywatelom udoskonalenie wymiaru sprawiedliwości tak by był wymiarem prawdziwej sprawiedliwości. Mam tu na myśli skargę nadzwyczajną, którą przewiduje projekt prezydencki – mówił prof. Banaszak.

Po głosowaniu pod obrady trafi również projekt ograniczający handel w niedziele, a także projekt zmian m.in. w Kodeksie wyborczym i w ustawach regulujących działanie samorządów wszystkich szczebli.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/PAP/pr

____________________ 

Data emisji: 22.11.17

Godzina emisji: 13:45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Reforma sądownictwa. "Mam wrażenie, że warunki brzegowe Andrzeja Dudy i PiS nie stykają się ze sobą"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 16:35
"Nie zgadzałem się na hegemonię prokuratura generalnego i ministra sprawiedliwości nad Sądem Najwyższym. Nie zgadzałem się także na to, by sędziowie mogli być wybierani do Krajowej Rady Sądownictwa zwykłą większością głosów w parlamencie" – powiedział w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej prezydent Andrzej Duda. Jego słowa skomentował w audycji Gorący Temat mec. Adam Tomczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister Michał Woś o reformie sądownictwa: porozumienie w kluczowych kwestiach zostało osiągnięte

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 17:40
W środę pierwsze czytanie prezydenckich ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. – Porozumienie w kluczowych kwestiach zostało osiągnięte – zapewniał w Rozmowie PR24 Michał Woś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma sądownictwa. Projekty ustaw o KRS i SN w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 12:05
Sejm zajmie się dziś prezydenckimi ustawami dotyczącymi Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego. Za włączeniem ustaw do porządku dziennego zagłosowało 255 posłów, a 168 było przeciw. – Obie strony, obóz rządzący i prezydent, mając świadomość upływu czasu, dołożą wszelkich starań, by sprawę dokończyć – komentował w Polskim Radiu 24 Cezary Krysztopa z Tygodnika Solidarność.
rozwiń zwiń