X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prokuratura: będą zarzuty dla pracowników stołecznego Ratusza

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 16:50
Zarzuty dla trzech urzędników Ratusza, zatrzymanych ws. stołecznej reprywatyzacji, dotyczą przyjęcia łapówek w łącznej kwocie ponad 300 tysięcy złotych – poinformował minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
Audio
  • 04.12.17 Zbigniew Ziobro o zatrzymaniach w warszawskim Ratuszu
  • 04.12.2017 Afera reprywatyzacyjna. Kolejne zatrzymania CBA. Relacja Karola Surów,ki (IAR)
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowe w Prokuraturze Krajowej w Warszawie
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowe w Prokuraturze Krajowej w Warszawie Foto: PAP/Leszek Szymański

O zatrzymaniu przez CBA – na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu – trzech urzędników stołecznego Ratusza poinformowała w poniedziałek Prokuratura Krajowa. Według podanych przez PK informacji, byli oni zamieszani w przestępczą działalność dotyczącą reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Według CBA, przyjmowali przez lata wysokie łapówki za pomoc przy zwrotach nieruchomości warszawskich i przy wypłatach odszkodowań.

- Materiał dowodowy, jaki został ustalony, daje podstawy do postawienia zarzutów przyjęcia łapówek w wysokości ponad – łącznie – 300 tys. zł przez tychże trzech funkcjonariuszy publicznych, urzędników urzędu kierowanego przez panią prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz – mówił na briefingu prasowym prokurator generalny.

Zbigniew Ziobro wskazał też, że zatrzymani urzędnicy "w świetle zebranych dowodów, które są bardzo poważne, podejmowali decyzje, umożliwiając oszustom wyłudzanie kamienic w zamian za łapówki, które w formie gotówki były im wręczane".

- Oczywiście wielkość tych łapówek była różna w zależności od osób i ich pozycji w hierarchii decyzyjnej, ale wszystkie te osoby brały łapówki i w zamian za to świadczyły usługi przestępcom, dopuszczając się tym samym – w ocenie prokuratury – przestępstw kryminalnych opisanych w Kodeksie karnym – podkreślił szef Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jak dodał, w tej chwili "czynności z zatrzymanymi są wykonywane, one będą kontynuowane zapewne w dniu jutrzejszym". - Liczymy na nowe ustalenia i jestem przekonany, że będzie kolejna okazja do informowania o kolejnych ważnych decyzjach i działaniach, jakie prokuratura będzie podejmować w tej sprawie – stwierdził.

Dodał, że prokuratura coraz więcej wie na temat "piramidy decyzyjnej", w stołecznym urzędzie miasta, która "pozwalała na prowadzenie bezkarnie takiej działalności przestępczej".

- Dziś zatrzymujemy osoby, które brały wprost łapówki, ale mamy też na uwadze osoby, które mając świadomość procederu przestępczego nie podejmowały działań, aby temu zapobiec – zapewnił Ziobro. - Sądzę, że będziemy ustalać również odpowiedzialność karną tych, którzy wiedzieli o tym procederze i lekceważąc swoje obowiązki nie podjęli żadnych działań aby jemu zapobiec – dodał.

PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

„Pod opieką prezydent stolicy wyhodował się gigantyczny układ przestępczy, który wyłudzał nieruchomości”

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 08:28
- Konferencje prasowe, oświadczenia na Facebook’u to całkowicie inny rygor udzielania informacji niż zeznawanie pod rygorem odpowiedzialność karnej za składanie fałszywych zeznań. Dlatego też komisja weryfikacyjna konsekwentnie wzywa Hannę Gronkiewicz–Waltz – powiedział w audycji 24 Pytania Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Jego zdaniem prezydent Warszawy wie więcej na temat reprywatyzacji, niż mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reprywatyzacja. Nowe materiały dotyczące kamienicy przy ul. Noakowskiego 16

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 22:05
Komisja weryfikacyjna dysponuje niepublikowanymi wcześniej dokumentami w sprawie kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 - ujawnił przewodniczący komisji Patryk Jaki. W jaki sposób, nieznane dotąd materiały, wpłyną na dalsze badania reprywatyzacji kamienicy, do której prawa nabył mąż prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Weryfikacyjna badała dziś reprywatyzację Noakowskiego 16

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 16:55
Zakończył się pierwszy dzień rozprawy, podczas której Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji badała zwrot kamienicy przy Noakowskiego 16 w Warszawie. Nie udało się przesłuchać wezwanej w charakterze świadka prezydent Warszawy, która nie przyszła na posiedzenie. Zeznania złożyli natomiast: byli lokatorzy kamienicy Krzysztof Lewandowski i Jolanta Wasiak oraz były pełniący obowiązki dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Marcin Bajko. W Polskim Radiu 24 transmitowaliśmy posiedzenia Komisji Weryfikacyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera reprywatyzacyjna: kolejne zatrzymania w warszawskim Ratuszu

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 09:43
Komisja weryfikacyjna zajmie się sprawą reprywatyzacji kamienicy przy Noakowskiego 16. Jako świadek na posiedzenie została wezwana m.in. prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Tymczasem, jak poinformowała Prokuratura Krajowa, trzech urzędników stołecznego Ratusza zostało zatrzymanych ws. „dzikiej reprywatyzacji”. W Debacie Poranka komentarz publicystów – Karola Gaca i Grzegorza Łaguny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Od początku było wiadomo, że kamienica przy Noakowskiego 16 pochodzi z kradzieży”

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 18:00
- Sprawa - właściwie kradzieży – kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie i śledztwa dotyczącego fałszerstwa dokumentów, ma początek już w 1946 roku. Właściwie od samego początku, gdy przeszła w ręce powojennych handlarzy roszczeniami, było oczywiste, że jej status prawny jest nie tylko wątpliwy, ale że pochodzi z kradzieży. Pytanie, jak to się stało, że później te informacje w dokumentach zniknęły - powiedział w Debacie Dnia Marcin Makowski z Do Rzeczy. O pracach komisji weryfikacyjnej mówił także Tomasz Walczak (Super Express).
rozwiń zwiń