X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wniosek o wotum nieufności sformułowały środowiska niechętne Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 11:25
Premier Beata Szydło powiedziała, że wniosek o wotum nieufności wobec jej rządu szkodzi Polsce. Dodała, że został on sformułowany przez te same środowiska polityczne, które w Europarlamencie głosowały przeciwko naszemu krajowi. Występując w Sejmie pani premier podkreśliła, że jej gabinet został wybrany głosami większości Polaków i konsekwentnie ralizuje reformy, do których się zobowiązał.
Audio
  • 07.120.2017 Wystąpienie premier Beaty Szydło w Sejmie
Beata Szydło
Beata SzydłoFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

- Skargi do instytucji europejskich to sposób na łamanie prawa obywateli to tego, by reprezentował ich demokratycznie wybrany rząd. To mieszanie w polskim kotle - podkreśliła premier Beata Szydło. Dodała, że jej rząd reprezentuje zwykłych Polaków, a nie elity. Zwróciła uwagę, że przywrócił on Polakom poczucie godności, nie przyjmując bezkrytycznie wyroków, zapadających w Brukseli. - Polacy mają prawo do tego, by w instytucjach euriopejskich reprezentowali ich ludzie kochający swój kraj - mówiła Beata Szydło. Pani premier podkreślała, że prowadzony przez nią rząd nie reprezentuje żadnego lobby, ani żadnych grup interesów. Jedynym interesem, którego broni, jest interes Polaków.

Wystąpienie pani premier było wielokrotnie przerywane niechętnymi okrzykami opozycji. Posłowie koalicji nagrodzili wypowiedź Beaty Szydło brawami.

Debata nad wotum nieufności wobec premier Beaty Szydło

Grzegorz Schetyna przedstawia w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Powiedział, że ten rząd jest naprawdę kierowany przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Przekonywał, że taka sytuacja prowadzi do chaosu i pogarsza sytuację naszego kraju na arenie międzynarodowej. Zarzucił rządzącym pogoń za korzyściami materialnymi, wynikającymi z władzy.

Przed rozpoczęciem jego wystąpienia przedstawiciele rządu i część parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości opuściła salę obrad

PR24, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

PO złożyła wniosek o odwołanie rządu premier Szydło. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 12:43
Klub Platformy Obywatelskiej złożył w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Zdaniem PO, podległe premier ministerstwa nie zareagowały na – jak ocenia Platforma – zjawiska nacjonalizmu i neofaszyzmu w Polsce, czego dowodem był Marsz Niepodległości. W Podsumowaniu Tygodniu komentarz Kamila Szewczyka z Super Expressu, Miłosza Lodowskiego z portalu Rebelya.pl i Łukasza Rogojsza z Newsweeka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Morawiecki? „To byłyby sygnał, że stawiamy na gospodarkę”

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 10:11
Według medialnych spekulacji, Mateusz Morawiecki może zastąpić na stanowisku premiera Beatę Szydło. Co taka zmiana mogłaby oznaczać dla gospodarki? O tym w Rządzach Pieniądza rozmawiali Mateusz Walewski z PwC, Maciej Bitner z WiseEuropa i Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Uniwersytetu Warszawskiego i Konfederacji Lewiatan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta: Premier nie ma wielkiej charyzmy, ale sprawdziła się na stanowisku

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 12:15
– Nie jestem przekonany, że dojdzie do zmiany premiera. Nie ma ku temu merytorycznych podstaw – oceniał w Polskim Radiu 24 Maciej Chudkiewicz, zastępca red. naczelnego Tygodnika Solidarność. Komentator na naszej antenie odniósł się potencjalnej roszady na stanowisku szefa rządu. Według spekulacji medialnych, Beatę Szydło miałby niebawem zastąpić Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Szykuje się zmiana prezesa Rady Ministrów”

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 08:29
W czwartek przed południem ma się odbyć pilne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premier Beatą Szydło i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. - Szykuje się zmiana prezesa Rady Ministrów. Wszystko wskazuje, że na Mateusza Morawieckiego – powiedział w audycji 24 Pytania Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Wyborcy PiS nie rozumieją dlaczego rekonstrukcja trwa tak długo”

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 08:48
W czwartek po południu w Warszawie zbierze się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Najważniejsi politycy partii rządzącej będą rozmawiać o rekonstrukcji rządu.W grę wchodzi nawet wymiana premier Beaty Szydło. Rano na ten temat rozmawiali prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, prezes PIS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński. O rekonstrukcji rządu mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Sowiński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terlecki (PiS): z pewnością poznamy dzisiaj nazwisko nowego premiera

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 09:45
Z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy w czwartek odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Rozmowy dotyczyły rekonstrukcji rządu. W audycji Debata Dnia komentarz Michała Rachonia (TVP Info) i Sebastiana Gajewskiego (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).
rozwiń zwiń