X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rosjanie wykluczeni z igrzysk w Pjongczangu. „Ta decyzja zabolała”

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 11:00
W Rosji nie milkną echa decyzji MKOl o niedopuszczeniu jej reprezentacji do igrzysk w Pjongczangu; oburzenie wyrażają sportowcy i politycy. Kreml ocenił, że nie należy ulegać emocjom, a ewentualne konsekwencje wobec urzędników nie są teraz priorytetem. O wykluczeniu rosyjskich sportowców z igrzysk mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie.
Audio
  • 07.12.2017 Maciej Jastrzębski: „Nie wiadomo czy rosyjscy sportowcy pojadą na igrzyska”.
  • 07.12.17 Igrzyska bez Rosjan. Komentarz Macieja Petruczenki
MKOL zawiesił w prawach Komitet Olimpijski Rosji i nałożył sankcje na reprezentację tego kraju. Zdyskwalifikował także część działaczy sportowych.
MKOL zawiesił w prawach Komitet Olimpijski Rosji i nałożył sankcje na reprezentację tego kraju. Zdyskwalifikował także część działaczy sportowych.Foto: AFP/EAST NEWS

Zgodnie z decyzją władz wykonawczych MKOl, rosyjscy zawodnicy będą mogli wystąpić na zimowych Igrzyskach w Pjongczangu, ale tylko pod neutralną flagą. MKOL zawiesił w prawach Komitet Olimpijski Rosji i nałożył sankcje na reprezentację tego kraju. Zdyskwalifikował także część działaczy sportowych.

Prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił, że mimo wtorkowej decyzji o wykluczeniu reprezentacji tego kraju z zimowych igrzysk w Pjongczangu, sportowcy nie zbojkotują imprezy. Dał im zielone światło, aby startowali pod flagą olimpijską. Z kolei nałożenie sankcji na osoby, które stoją za odsunięciem Rosji od igrzysk w Pjongczangu sugerował w rozmowie z dziennikiem „Izwiestia” senator Andriej Klimow.

Zdaniem Macieja Jastrzębskiego ta decyzja uderzyła w Rosję i zabolała polityków. - Wykluczenie rosyjskich sportowców z igrzysk idealnie wpisuje się w rozpoczynającą się kampanię wyborczą Władimira Putina, który mówił od dawna, że na Zachodzie są tylko wrogowie. Ta decyzja zabolała rosyjskich polityków, ponieważ pokazała, że Rosja nie może być bezkarna na arenie międzynarodowej. Z jednej strony od Rosjan płyną słowa pouczenia, a z drugiej groźby odwetu – powiedział moskiewski korespondent.

Według gościa Polskiego Radia 24 trwa manipulacja ws. startu rosyjskich sportowców na igrzyskach na rynku wewnętrznym. – Nie wiadomo czy rosyjscy sportowcy pojadą na igrzyska. Tuż po ogłoszeniu decyzji MKOl rządzący Czeczenią Ramzan Kadyrow powiedział, że nikt z Czeczenii na igrzyska nie ma prawa jechać. Władimir Putin oficjalnie mówi współczującym tonem do sportowców, a zakulisowo będą do nich docierać głosy, by nie próbowali nawet jechać. Słowa przepraszam ze strony rosyjskiej pewnie nie padną – mówił Jastrzębski.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Korei Południowej rozegrane zostaną w dniach 9-25 lutego 2018 roku.

Więcej w całej relacji. 

Magazynie Sportowym - którego gospodarzem był Rafał Bała - sprawę niedopuszczenia reprezentacji Rosji do udziału w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu komentował Maciej Petruczenko, dziennikarz Przeglądu Sportowego. 

Polskie Radio 24/IAR/PAP

______________________

Data emisji: 07.12.2017

Godzina emisji: 10:10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Igrzyska Olimpijskie w cieniu polityki

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 20:57
Igrzyska Paraolimpijskie nie zostały przerwane z powodu zaostrzenia sytuacji na Ukrainie. Czy Międzynarodowy Komitet Olimpijski powinien odbierać możliwość organizacji Igrzysk państwom, które naruszają ideę pokoju i prawa człowieka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjski sport na dopingu

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 21:39
Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie odrzucił apelację rosyjskich lekkoatletów wykluczonych z igrzysk olimpijskich w Brazylii. Wpływ na decyzję miał raport Światowej Agencji Antydopingowej. O sprawie mówili w Magazynie Sportowym Polskiego Radia 24 senator Andrzej Person oraz Cezary Gurjew z Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjska afera dopingowa

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 20:06
Światowa Agencja Antydopingowa domaga się odsunięcia rosyjskich sportowców od międzynarodowych imprez, w tym od igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. O sprawie mówili w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Dziubiński (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) i Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IO 2016: Polityczne koszty wykluczenia sportowców z Rosji

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 16:51
Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie wykluczył wszystkich rosyjskich sportowców z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Jednak decyzje o ewentualnych karach za rozwinięty system dopingu w tym kraju podejmą federacje poszczególnych dyscyplin. O politycznych efektach wykluczenia części rosyjskich sportowców z igrzysk w Polskim Radiu 24 mówił Jan Chmielewski, ekspert ds. prawa sportowego, współpracownik Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problem dopingu w sporcie

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 21:53
Środowiskiem sportowym wstrząsnęła kolejna informacja o gigantycznej aferze związanej z dopingiem. Niemiecka telewizja ARD opublikowała materiał, z którego wynika, że kilkuset sportowców startujących w 2008 roku w igrzyskach w Pekinie miało w organizmie niedozwolony klenbuterol. O problemie dopingu w sporcie rozmawiali w Magazynie Sportowym Maciej Petruczenko (Przegląd Sportowy), lekkoatleta Tomasz Majewski i Dariusz Błachnio (Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie).  
rozwiń zwiń