X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„Zamiana premier Szydło na Morawieckiego nic nie zmienia”

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 13:15
- W sprawie rekonstrukcji rządu jest pewien scenariusz, o którym praktycznie do tej pory nie mówiono. To scenariusz, w którym premierem zostaje Jarosław Kaczyński, a premier Beata Szydło zostaje wicepremierem ds. społecznych. Byłoby to połączenie sprawczości politycznej, decyzyjności Jarosława Kaczyńskiego z wizerunkiem, poparciem, jakim cieszy się premier Beata Szydło – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz.
Audio
  • 07.12.2017 Dr Andrzej Anusz i Grzegorz Osiecki o planowanej rekonstrukcji rządu
Beata Szydło i Jarosław Kaczyński
Beata Szydło i Jarosław KaczyńskiFoto: Foto Olimpik/REPORTER/EASTNEWS

W przyszłym tygodniu dojdzie do rekonstrukcji rządu - powiedział w TVP Info szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Jak dodał, w czwartek wieczorem Komitet Polityczny ugrupowania podejmie decyzję, czy będzie zmiana premiera. Decyzją ma się potem zająć - również na czwartkowym posiedzeniu wyjazdowym - klub parlamentarny PiS. Ryszard Terlecki powiedział, że ekipa rządząca będzie chciała "przesterować kierunek działań". Rząd ma się zająć gospodarką, a to - jak mówił - wymaga jego "przeorganizowania". Podkreślił, że ewentualny wybór Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera - o czym spekulują media - byłby "czymś naturalnym".

- Zamiana premier Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego w sensie konstrukcji realnego funkcjonowania rządu nic nie zmienia. I tak szefem obozu jest Jarosław Kaczyński, więc i tak w tej konstrukcji politycznej Jarosław Kaczyński bierze odpowiedzialność – wyjaśnił dr Andrzej Anusz.

Dodał, że wówczas w dalszym ciągu funkcjonowałby dotychczasowy model rządzenia. – Mamy jednak sygnały, że to funkcjonowanie ma pewne braki – zauważył gość.

Zdaniem Grzegorza Osieckiego największe szanse na zostanie premierem ma Mateusz Morawiecki. - Wydaje się, że prezes PiS ma jasną koncepcję i chce przeforsować kandydaturę Mateusza Morawieckiego. Dla dużej części elektoratu zmiana na stanowisku premiera byłaby kompletnie niezrozumiała. Jeśli Morawiecki zostanie premierem, to wiadomo, że zasadniczy ośrodek strategiczny będzie na Nowogrodzkiej, gdzie będzie prezes PiS – mówił gość Polskiego Radia 24.

Według komentatora nieobjęcie urzędu premiera przez Jarosława Kaczyńskiego i wskazanie Mateusza Morawieckiego może rozpocząć walkę o sukcesję w PiS-ie. - Jarosław Kaczyński forsuje Mateusza Morawieckiego, ale nie wiadomo czy na końcu nie będzie tak, że jeśli ta kandydatura nie przejdzie, to jedynym wyjściem będzie objęcie urzędu przez Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli nie udałoby się przeforsować Morawieckiego, a prezes PiS nie poszedłby do rządu, to znaczyłoby, że jego koncepcja przegrała. To by oznaczało uszczerbek dla jego władzy w partii. Jest walka frakcji, a także jest pytanie o to, kto będzie następcą Kaczyńskiego – powiedział Osiecki.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Małgorzata Łopińska.

Polskie Radio 24/pr

____________________

Data emisji: 7.12.17

Godzina emisji: 11:15; 11:35

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

„Do końca roku Jarosław Kaczyński będzie prawdopodobnie premierem”

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 12:17
- Sposób prowadzenia debaty na temat rekonstrukcji rządu jednoznacznie wskazuje, że Jarosław Kaczyński będzie premierem. Nie twierdzę, że nastąpi to jutro. Być może jutro odbędzie się podziękowanie dla premier Beaty Szydło, która nadspodziewanie dobrze wywiązała się z funkcji premiera. Sądzę jednak, że przed końcem roku to Jarosław Kaczyński będzie już prawdopodobnie szefem rządu – powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Andrzej Anusz. O zapowiadanej rekonstrukcji rządu mówili także Paweł Lisicki z tygodnika Do Rzeczy i dr Piotr Zakrzewski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Mateusz Morawiecki zostanie premierem? „Również byłby premierem zastępczym”

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 19:15
– Nie widzę żadnych podstaw do tego, by Mateusz Morawiecki miał zostać premierem – powiedziała Eliza Olczyk z Tygodnika „Wprost”. Odniosła się w ten sposób do spekulacji wskazujących obecnego ministra rozwoju do zajęcia miejsca premier Beaty Szydło. W audycji „Wróżenie z Faktów" temat ten skomentowała także Anna Sarzyńska z portalu wpolityce.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta: Premier nie ma wielkiej charyzmy, ale sprawdziła się na stanowisku

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 12:15
– Nie jestem przekonany, że dojdzie do zmiany premiera. Nie ma ku temu merytorycznych podstaw – oceniał w Polskim Radiu 24 Maciej Chudkiewicz, zastępca red. naczelnego Tygodnika Solidarność. Komentator na naszej antenie odniósł się potencjalnej roszady na stanowisku szefa rządu. Według spekulacji medialnych, Beatę Szydło miałby niebawem zastąpić Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To najdłuższa rekonstrukcja w nowoczesnej historii Europy"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 18:51
„Komitet Polityczny PiS zbierze się w czwartek po południu; będziemy rozmawiać na temat bieżącej polityki, m.in. o rekonstrukcji rządu” - poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. O rekonstrukcji rządu mówili w audycji Debata Dnia Jacek Nizinkiewicz („Rzeczpospolita”) i Piotr Gabryel (zastępca redaktora naczelnego „Do Rzeczy”).
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Wyborcy PiS nie rozumieją dlaczego rekonstrukcja trwa tak długo”

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 08:48
W czwartek po południu w Warszawie zbierze się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Najważniejsi politycy partii rządzącej będą rozmawiać o rekonstrukcji rządu.W grę wchodzi nawet wymiana premier Beaty Szydło. Rano na ten temat rozmawiali prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, prezes PIS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński. O rekonstrukcji rządu mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Sowiński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń