X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Beata Szydło złożyła rezygnację. Mateusz Morawiecki kandydatem na premiera

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 21:00
– Chodzi o wzmocnienie gospodarczego trzonu rządu. Przed Polską stoją duże wyzwania w tym zakresie – mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski z Gazety Polskiej Codziennie. W ten sposób publicysta odniósł się do rezygnacji Beaty Szydło z urzędu premiera. Kandydatem PiS na nowego szefa rządu jest Mateusz Morawiecki. Na naszej antenie także komentarz dra hab. Łukasza Młyńczyka z Uniwersytetu Zielonogórskiego. 
Audio
  • 7.12.17 Rezygnacja premier Beaty Szydło. Komentarz Adriana Stankowskiego
  • 7.12.17 Rezygnacja premier Beaty Szydło. Komentarz dra hab. Łukasza Młyńczyka
Beata Szydło i Mateusz Morawiecki
Beata Szydło i Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Paweł Supernak

W czwartek Komitet Polityczny PiS przyjął rezygnację Beaty Szydło z funkcji premiera. Jednocześnie Komitet wysunął kandydaturę dotychczasowego wicepremiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko szefa rządu.

Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem – napisała na Twitterze premier Beata Szydło. Podziękowała również za wyrazy wsparcia i podziękowania.Jak podkreślał w PR24 Adrian Stankowski, Mateusz Morawiecki, jako premier, gwarantuje rozwój gospodarczy kraju. Komentator zaznaczył, że w kontekście planowanych, a także już prowadzonych projektów, to kluczowa sprawa.

– Podjęte działania wymagają pieniędzy. Od obrony narodowej, po programy socjalne. Dokonania wicepremiera w tej kwestii są poważne i bardzo obiecujące na przyszłość – wskazywał. – Mam nadzieję, że przyspieszenie gospodarcze, które obserwujemy, zostanie jeszcze zwielokrotnione – dodawał publicysta.

Zdaniem dra hab. Łukasza Młyńczyka – choć z perspektywy tego, że Beata Szydło cieszy się dużym poparciem społecznym, zmiana na stanowisku szefa rządu nie jest do końca zrozumiała – Mateusz Morawiecki ma wszelkie predyspozycje do tego, by pełnić funkcję premiera.

– Jest on pod względem marketingowym znakomitym kandydatem, ma dobrą prasę na Zachodzie, ma też dobrą prasę w Polsce. Z perspektywy opozycji to niewdzięczna osoba do poddawania jej totalnej krytycy. To racjonalny polityk – komentował politolog z UZ.

Jak poinformowała rzeczniczka klubu PiS, Beata Mazurek, Beata Szydło złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji na ręce Komitetu Politycznego PiS. – Chcemy, by Beata Szydło pełniła ważną, eksponowaną funkcję w rządzie – podkreślała przy tym Mazurek.

Wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego zaplanowano na wtorek; na razie nie będzie zmian ministrów - to - według informacji PAP - miał zapowiedzieć prezes PiS Jarosław Kaczyński na posiedzeniu klubu PiS. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że Szydło ma zostać wicepremierem, a reszta zmian w rządzie ma nastąpić w styczniu.

Więcej w rozmowach z Adrianem Stankowskim i Łukaszem Młyńczykiem.

Polskie Radio 24/zz

____________________ 

Data emisji: 7.12.17

Godzina emisji: 20.25; 20.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"To najdłuższa rekonstrukcja w nowoczesnej historii Europy"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 18:51
„Komitet Polityczny PiS zbierze się w czwartek po południu; będziemy rozmawiać na temat bieżącej polityki, m.in. o rekonstrukcji rządu” - poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. O rekonstrukcji rządu mówili w audycji Debata Dnia Jacek Nizinkiewicz („Rzeczpospolita”) i Piotr Gabryel (zastępca redaktora naczelnego „Do Rzeczy”).
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Szykuje się zmiana prezesa Rady Ministrów”

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 08:29
W czwartek przed południem ma się odbyć pilne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premier Beatą Szydło i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. - Szykuje się zmiana prezesa Rady Ministrów. Wszystko wskazuje, że na Mateusza Morawieckiego – powiedział w audycji 24 Pytania Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Wyborcy PiS nie rozumieją dlaczego rekonstrukcja trwa tak długo”

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 08:48
W czwartek po południu w Warszawie zbierze się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Najważniejsi politycy partii rządzącej będą rozmawiać o rekonstrukcji rządu.W grę wchodzi nawet wymiana premier Beaty Szydło. Rano na ten temat rozmawiali prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, prezes PIS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński. O rekonstrukcji rządu mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Sowiński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Zamiana premier Szydło na Morawieckiego nic nie zmienia”

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 13:15
- W sprawie rekonstrukcji rządu jest pewien scenariusz, o którym praktycznie do tej pory nie mówiono. To scenariusz, w którym premierem zostaje Jarosław Kaczyński, a premier Beata Szydło zostaje wicepremierem ds. społecznych. Byłoby to połączenie sprawczości politycznej, decyzyjności Jarosława Kaczyńskiego z wizerunkiem, poparciem, jakim cieszy się premier Beata Szydło – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posiedzenie Komitetu Politycznego PiS. "Poznamy nowego szefa rządu, będzie nim Mateusz Morawicki"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 18:00
– Wydaje się, że klamka zapadła. Premierem będzie Mateusz Morawiecki – mówił w Debacie Dnia Wojciech Mucha z Gazety Polskiej Codziennie. – Nie ma tematu Jarosława Kaczyńskiego jako szefa rządu – dodawał Mikołaj Wójcik z portalu Fakt.pl.
rozwiń zwiń