X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"PiS-owi trudno będzie wytłumaczyć zmianę premiera"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 23:20
– W kontekście Mateusza Morawieckiego należy patrzeć tylko i wyłącznie w przyszłość (…) – komentował w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński z Polski The Times. – Trudno będzie PiS-owi wytłumaczyć tę zmianę – mówił z kolei o rezygnacji premier Beaty Szydło Marek Król z Sieci. Na naszej antenie również rozmowa ze Stefanem Sękowskim z Nowej Konfederacji i Łukaszem Warzechą z Do Rzeczy i Polskiego Radia 24.
Audio
  • 7.12.17 Mateusz Morawiecki za Beatę Szydło. Komentarz Agatona Kozińskiego, Marka Króla i Stefana Sękowskiego
  • 7.12.17 Mateusz Morawiecki za Beatę Szydło. Komentarz Łukasza Warzechy i Grzegorza Osieckiego
Komitet Polityczny PiS wysunął kandydaturę dotychczasowego wicepremiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko szefa rządu
Komitet Polityczny PiS wysunął kandydaturę dotychczasowego wicepremiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko szefa rząduFoto: PAP/Radek Pietruszka

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości przyjął rezygnację dotychczasowej szefowej rządu i zarekomendował na stanowisko premiera dotychczasowego zastępcę Beaty Szydło, Mateusza Morawieckiego. Jak oceniał na naszej antenie Agaton Koziński, zarówno jeden, jak i drugi polityk ma swoje zalety.

– Beata Szydło miała zaufanie, bo "nie jedną beczkę soli zjadła z PiS-em". To były m.in. dwie efektowne kampanie wyborcze w 2015 roku, które zbudowały jej popularność w partii rządzącej. Mateusz Morawiecki tego nie ma, ale ma inne talenty i zasługi – wskazywał. – W kontekście Morawieckiego zresztą należy patrzeć tylko i wyłącznie w przyszłość; nie ma co patrzeć na jego przeszłość w biznesie. Polityka to inna dziedzina – dodawał Agaton Koziński.

Tymczasem, według nieoficjalnych informacji, Beata Szydło w nowym rządzie miałaby zostać wicepremierem. – To byłaby niezręczna sytuacja, trudna dla premier. Spodziewałem się raczej, że obejmie ona funkcję marszałka Sejmu – komentował Marek Król. – PiS-owi trudno będzie wytłumaczyć zmianę na stanowisku premiera. Dotychczasowa szefowa rządu była lubiana i wysoko oceniania – podkreślał publicysta.

Zdaniem Stefana Sękowskiego, zmiana na stanowisku premiera w niewielkim stopniu zmienia rzeczywistość polskiej sceny politycznej. – Jestem nieco zaskoczony, to wymyka się logice. Wyniki sondażowe PiS są dobre, wyniki samej premier Szydło także są korzystne (…). Zmienił się premier, ale szef rządu się nie zmienił, jest nim Jarosław Kaczyński – mówił gość Polskiego Radia 24.

– Z punktu widzenia mechanizmu rządzenia, nie zmienia się kompletnie nic. Nadal premier urzęduje w Alejach Ujazdowskich [tam znajduje się Kancelaria Prezesa Rady Ministrów – przyp. red.], a faktyczny lider całego ośrodka rządzącego na Nowogrodzkiej, w siedzibie PiS-u – pointował Łukasz Warzecha.

W Polskim Radiu 24 sprawę rezygnacji Beaty Szydło, a także rekomendacji na stanowisko premiera Mateusza Morawieckiego, komentował również Grzegorz Osiecki z Dziennika Gazety Prawnej.

Gospodarzem programu był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/zz

Data emisji: 7.12.17

Godzina emisji: 22.06; 22.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Beata Szydło złożyła rezygnację. Mateusz Morawiecki kandydatem na premiera

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 21:00
– Chodzi o wzmocnienie gospodarczego trzonu rządu. Przed Polską stoją duże wyzwania w tym zakresie – mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski z Gazety Polskiej Codziennie. W ten sposób publicysta odniósł się do rezygnacji Beaty Szydło z urzędu premiera. Kandydatem PiS na nowego szefa rządu jest Mateusz Morawiecki. Na naszej antenie także komentarz dra hab. Łukasza Młyńczyka z Uniwersytetu Zielonogórskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło wicepremierem? Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 22:00
Premier Beata Szydło złożyła rezygnację ze stanowiska premiera. Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości, przyjmując dymisję, jednocześnie wysunął kandydaturę Mateusza Morawieckiego – dotychczasowego wicepremiera – na nowego szefa rządu. Mówi się jednak, że Szydło ma zostać wicepremierem w rządzie Morawickiego. W magazynie Północ-Południe rozmowa z Krzysztofem Loszem z Naszego Dziennika i Łukaszem Zboralskim z Do Rzeczy.
rozwiń zwiń