X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strzelnica w każdym powiecie. Nowy program MON

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 20:19
W sobotę 9 grudnia o godz. 10.30, wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk otworzy na Stadionie Narodowym dwudniową konferencję "Sokół – Strzelnica w powiecie". O problemach strzelectwa w Polsce mówił na naszej antenie Paweł Nazarewski ze Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl.
Audio
  • 08.12.2017 Paweł Nazarewski: „Musimy mieć dobrych przyjaciół, ale też musimy być sami przygotowani do obrony.”.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: flickr/Komail.Naqvi/CC BY-NC-ND 2.0

Celem konferencji jest podwyższanie potencjału obronnego państwa przez popularyzacje idei budowy strzelnic w powiatach, rozwój kultury posiadania i rozwój umiejętności strzeleckich.

Jak podkreślił Paweł Nazarewski, potrzebujemy budować strzelnice, ponieważ w Polsce ich praktycznie nie ma. – Jesteśmy pod tym względem w trzecim świecie. Program MON to powrót do normalności. Mamy 52 strzelnice garnizonowe, 300 prywatnych, a w Niemczech jest ich 15 tysięcy – wskazywał gość Polskiego Radia 24.

Jego zdaniem społeczeństwo musi angażować się w bezpieczeństwo. – Działania MON zmierzają do zaangażowania społeczeństwa w strzelectwo. Patriotyzm to nie jest tylko płacenie podatków. Musimy mieć dobrych przyjaciół, ale też musimy być sami przygotowani do obrony. Podstawowa kwestia to umiejętność tworzenia potencjału i kompetencji. Organizacje społeczne będą mogły uruchomić strzelnice, dzięki temu, że została znowelizowana ustawa o samorządzie terytorialnym – MON będzie dotować takie obiekty. Inwestowanie w społeczeństwo proobronne buduje więź  – wskazywał Nazarewski.

Program MON zakłada zwiększenie liczby strzelnic w Polsce, docelowo do jednej w każdym powiecie. W planach będą ogólnodostępne, chociaż pierwszeństwo w korzystaniu z nich będą miały pododdziały sił zbrojnych, certyfikowane i mające podpisane porozumienie z MON klasy wojskowe oraz organizacje proobronne.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Krzysztof Świątek.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

______________________

Data emisji: 08.12.2017

Godzina emisji: 19:10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Rząd planuje zakup okrętów podwodnych

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 12:51
„W najbliższych miesiącach poznamy decyzję polskiego rządu w sprawie zakupu francuskich okrętów podwodnych” – zapowiedział wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk. W środę we Francji przebywał minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Mówił o tym w audycji Północ – Południe Michał Likowski, redaktor Raportu Wojsko – Technika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrakt na karabinki Grot za 500 mln zł. „Już kilka krajów wyraziło zainteresowanie”

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 20:36
„Za rok ruszy w Łuczniku najnowocześniejsza w Europie linia do produkcji pierwszych polskich karabinków. Z czasem to one uzbroją armię” - informuje „Rzeczpospolita”. Grot będzie pierwszym seryjnie wytwarzanym karabinkiem polskiej konstrukcji w nowożytnej historii Sił Zbrojnych RP. Wartość kontraktu to 500 milionów złotych. O karabinkach Grot mówił w audycji Świat w Powiększeniu wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska chce mieć sprzęt, który jest przyszłością armii amerykańskiej"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 20:33
- Jesteśmy ambitni w zakupach dotyczących naszej armii. Chcemy mieć sprzęt, który jest przyszłością armii amerykańskiej – powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Cielma z Dziennika Zbrojnego. Z not przesłanych do Kongresu przez Departament Stanu wynika, że Polska chce kupić od Stanów Zjednoczonych systemy artylerii rakietowej dalekiego zasięgu HIMARS oraz uzbrojenie do myśliwców F-16.
rozwiń zwiń