X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Kaczyński: suwerenna, wolna, demokratyczna Polska to nasz cel

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 21:10
Suwerenna, wolna, demokratyczna, przyzwoita i uczciwa Polska to nasz cel. Ten cel zostanie zrealizowany w tym pokoleniu. Zwyciężymy - zapewnił Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim, podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej. W PR24 transmitowaliśmy wystąpienie prezesa PiS. O tym, jak przebiegały uroczystości opowiadała reporterka Polskiego Radia 24 Ewa Wasążnik.
Audio
  • 10.12.17 92. miesięcznica smoleńska. Relacja Ewy Wasążnik (godz. 19:06)
  • 10.12.17 92. miesięcznica smoleńska. Relacja Ewy Wasążnik (godz. 20:06)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, w 92. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, w 92. miesięcznicę katastrofy smoleńskiejFoto: PAP/Paweł Supernak

Jarosław Kaczyński mówił, że kiedy patrzymy na obecny kształt naszego życia publicznego i społecznego, musimy pamiętać, że pojawiło się w nim bardzo wiele zła, "coraz bardziej mającego poczucie bezkarności". "I temu też trzeba się przeciwstawić.

- I to jest nasze zadanie. Gdy ci, którzy tam demonstrują, jeden z nich, mówi już o tym, że trzeba czekać na zwłoki, że niestety nie ma jeszcze zwłok, kiedy w sposób haniebny obraża się kobiety i to publicznie, przy kamerach, przy ludziach, to trzeba sobie powiedzieć: naszym zadaniem jest przywrócenie w Polsce przyzwoitości, normalności - podkreślił prezes PiS.

- To będzie zadanie kolejne, bo przecież te pomniki ta prawda, to też będzie wyraz tego, że w naszym życiu wraca prawda. Wraca przyzwoitość - dodał Kaczyński.

Według prezesa PiS, wrogowie chcą doprowadzić Polskę do kryzysu. - Chcą doprowadzić do tego by wróciło to, co Polskę niszczyło i okradało. To ich cel. Nie dopuścimy do tego by ten cel został zrealizowany - mówił.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

IAR/PAP, Polskie Radio 24/db, dp

______________________

Data emisji: 10.12.17

Godzina emisji: 19.10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Jan Maria Tomaszewski o Lechu Kaczyńskim: potrafił tonować nasze pomysły

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 19:50
Jan Maria Tomaszewski był kuzynem prezydenta Lecha Kaczyńskiego i towarzyszem zabaw braci Kaczyńskich, gdy byli jeszcze dziećmi. O tym, jaki był Lech Kaczyński gość Polskiego Radia 24 opowiadał w programie Wszystko Jest Historią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogłoszono konkurs na dwa pomniki smoleńskie w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 20:05
Rozpoczyna się konkurs, który ma wyłonić autorów projektów pomników smoleńskich. – Sprawa godnego upamiętnienia ofiar powinna być już dawno zamkniętym rozdziałem – mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski, publicysta Do Rzeczy i Wirtualnej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: Wierzę, że usłyszymy ostateczną odpowiedź ws. katastrofy

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 21:31
– Wierzę, że w ósmą rocznicę tragedii staną tu pomniki i usłyszymy ostateczną odpowiedź ws. katastrofy. Wtedy, po 96 marszach, a ofiar było przecież 96, będziemy mogli powiedzieć „kończymy” – mówił na Krakowskim Przedmieściu podczas 88. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński. W Polskim Radiu 24 komentarz Filipa Memchesa, publicysty oraz relacje Małgorzaty Głogowskiej - reporterki Polskiego Radia 24. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: Lech Kaczyński otworzył nam drogę do zwycięstwa, zasługuje na pomnik

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 22:00
- Na wiosnę 2018 roku powinniśmy mieć pomniki upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej oraz ostateczne raporty tych, którzy dążą do tego, by ustalić prawdę - powiedział we wtorek na Krakowskim Przedmieściu prezes PiS Jarosław Kaczyński. O miesięcznicy smoleńskiej mówił w audycji Północ-Południe Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

90. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Prezes PiS: prawda przyjdzie już niedługo

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 23:45
- Na wiosnę 2018 roku powinniśmy mieć pomniki upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej oraz ostateczne raporty tych, którzy dążą do tego, by ustalić prawdę - powiedział we wtorek na Krakowskim Przedmieściu prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Północ-Południe: 91. miesięcznica katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 22:00
Jesteśmy coraz bliżej, teraz naprawdę już blisko – mówił przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas obchodów 91. miesięcznicy smoleńskiej. W Polskim Radiu 24 komentarz Jacka Karnowskiego (wSieci) i Adriana Stankowskiego (Gazeta Polska).
rozwiń zwiń