X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rząd Mateusza Morawieckiego bez zmian szefów resortów. Beata Szydło wicepremierem

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 18:18
Ministrowie rządu Beaty Szydło zachowali stanowiska w nowym gabinecie Mateusza Morawieckiego. W Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda wręczył ministerialne nominacje i powołał nowy rząd.
Audio
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację prawa łowieckiego
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację prawa łowieckiegoFoto: PAP/Paweł Supernak

Prezydent w swoim wystąpieniu pogratulował premierowi objęcia teki szefa rządu. Podkreślił, że nowy premier zdecydował się pracować z członkami dotychczasowego rządu do czasu wprowadzenia ewentualnych zmian.

"Może ktoś powie - to w zasadzie nie ma zmiany. Jest zmiana proszę państwa, jest nowy prezes Rady Ministrów, który podjął decyzję, że chce pracować z dotychczasową Radą Ministrów, zanim zdecyduje dokonać w niej jakichkolwiek zmian. Ja, jako prezydent Rzeczpospolitej, a zarazem człowiek z tego samego obozu politycznego, bardzo szanuję tę decyzję, to dobra, koleżeńska decyzja" - powiedział Andrzej Duda

Prezydent dodał też, że chciałby, aby zniknęły mankamenty we współpracy rządu z prezydentem, jakie się zdarzały. "Spotkało mnie z państwa strony wiele życzliwości i wiele wyrozumiałości, za co jeszcze raz dziękuję" - mówił. "Ale były też mankamenty, co do których jako prezydent Rzeczypospolitej oczekuję, że znikną. Chciałbym, żeby ta współpraca układała się jak najlepiej" - powiedział. "Nie pracujemy tylko dla siebie, pracujemy dla Rzeczypospolitej, służymy naszym rodakom. To jest niezwykle ważne zadanie dla każdego z nas" - podkreślił Duda.

Mateusz Morawicki podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim podkreślił, że jego rząd będzie "rządem kontynuacji". "Naszą latarnią, naszym punktem odniesienia będzie na pewno rodzina - bezpieczna rodzina, będzie praca - godna praca, będzie mieszkanie - mieszkanie dla wszystkich, mieszkanie dostępne dla jak największej liczby osób" - mówił Morawiecki. Premier zaznaczył, że te punkty możliwe są do zrealizowania tylko wtedy, gdy kwitnie gospodarka.

Mateusz Morawiecki mówił również, że rząd będzie dbał o zachowanie tożsamości kulturowej Polski. Podkreślił, że będzie starał się, aby rząd Zjednoczonej Prawicy był rządem "zjednoczonej Polski".

Premier Morawiecki będzie jednocześnie ministrem rozwoju i finansów. Piotr Gliński pozostał wicepremierem, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego, a Jarosław Gowin - wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Trzecim wicepremierem będzie Beata Szydło, dotychczasowa premier.

Andrzej Adamczyk nadal będzie ministrem infrastruktury i budownictwa, Witold Bańka - ministrem sportu i turystyki, Mariusz Błaszczak - ministrem spraw wewnętrznych i administracji, a Marek Gróbarczyk - ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Krzysztof Jurgiel pozostaje ministrem rolnictwa i rozwoju wsi, Antoni Macierewicz - ministrem obrony narodowej, Konstanty Radziwiłł - ministrem zdrowia, a Elżbieta Rafalska - ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej. Ministrem cyfryzacji będzie nadal Anna Streżyńska, ministrem środowiska - Jan Szyszko, ministrem energii - Krzysztof Tchórzewski, a ministrem spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Anna Zalewska pozostaje ministrem edukacji narodowej, a Zbigniew Ziobro - ministrem sprawiedliwości. Beata Kempa, Elżbieta Witek, Mariusz Kamiński i Henryk Kowalczyk nadal będą ministrami - członkami Rady Ministrów.

We wtorek o godz. 16.00 premier Mateusz Morawiecki ma wygłosić expose w Sejmie. Głosowanie nad wotum zaufania w środę rano.

IAR/PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

„Jako przedsiębiorcy cieszymy się, że minister rozwoju został premierem”

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 10:36
- Mateusz Morawiecki, będąc przez wiele lat prezesem banku, był w takiej pozycji jak szef zarządzający większym, skomplikowanym organizmem. Jako premier, z rządem, będzie w bardzo podobnej sytuacji. Nie boję się więc, że nie poradzi sobie z tak skomplikowanym organizmem jakim jest państwo – powiedział w audycji Rządy Pieniądza ekonomista Sławomir Horbaczewski. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza) i Arkadiusz Pączka (Pracodawcy RP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekonstrukcja rządu. "Nie zdziwiłbym się, gdyby już teraz zapadły mocne decyzje"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 14:56
Według nieoficjalnych informacji, już w poniedziałek dojdzie do głębszych zmian personalnych w rządzie. Po południu, o godz. 17.00, prezydent Andrzej Duda ma powołać Radę Ministrów desygnowanego na premiera Mateusza Morawieckiego. – Jeżeli to jest możliwe, to dlaczego wymiana ministrów nie miałaby się odbyć jeszcze przed światami – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Sellin: sprawy ambicjonalne i personalne nie są najważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 17:01
– Nikt na nikogo się nie obraża, nie robi rozłamów. Umawiamy się na dalszą współpracę – mówił w Rozmowie PR24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury. Gość Polskiego Radia 24 odniósł się w ten sposób do zmiany na stanowisku premiera i rekonstrukcji rządu.
rozwiń zwiń