X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rekordowe poparcie dla PiS. „To jeszcze nie koniec”

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 12:34
– Istnieją jeszcze rezerwy poparcia, które PiS może wykorzystać. To jeszcze nie koniec – mówił w Polskim Radiu 24 Roman Mańka z Fundacji FIBRE. Prawo i Sprawiedliwość, według sondażu zrealizowanego przez Kantar Public, osiągnęło poparcie na poziomie 50 procent.
Audio
  • 14.12.17 Rekordowe poparcie dla PiS. „To jeszcze nie koniec”
Roman Mańka
Roman MańkaFoto: PR24

Według sondażu zrealizowanego na zlecenie Faktu, gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS otrzymałby poparcie na poziomie 50 procent (wzrost o 5 punktów proc. w stosunku do listopadowego badania Kantar Public dla TVP).

– To jeszcze nie koniec. Są jeszcze rezerwy poparcia, które PiS może wykorzystać – komentował w Polskim Radiu 24 Roman Mańka, wskazując na to, że obecnie rządząca partia w kolejnych wyborach może liczyć na to, że osoby, które dotychczas nie brały udziału w głosowaniach, pójdą do urn i oddadzą głos właśnie na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego.

– Wyborców można podzielić na trzy grupy. Najmniej jest aktywnych i świadomych, ich jest „garstka”. Potem są aktywni i nieświadomi, intersujący się polityką incydentalnie. Przy okazji wyborów głosują, ale nie poprzedzają tego analizą. Jest też grupa biernych wyborców – tłumaczył gość PR24. – Mitem było, że PiS wygrywa przy niskiej frekwencji, a PO przy wysokiej. Rozmaite programy socjalne aktywizują jednak osoby bierne; wprowadzają je na arenę życia publicznego – wyjaśniał publicysta.

Zgodnie z badaniem Kantar Public, przeprowadzonym 11 grudnia na grupie 1000 dorosłych Polaków, Platformę Obywatelską popiera 17 proc., Kukiz'15 11 proc., a Nowoczesną 9 proc. ankietowanych.

W opinii Romana Mańki, druga w sondażu PO w przyszłości nie zagrozi już PiS-owi. – Platforma Obywatelska w 2018 roku zniknie z powierzchni Ziemi – prognozował gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Krzysztof Grzybowski

Polskie Radio 24/PAP/zz

___________________

Data emisji: 14.12.17

Godzina emisji: 11.15


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Sondaż PR24: Czy Donald Tusk jako przewodniczący Rady Europejskiej realizuje interesy Polski?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 08:35
Polskie Radio 24 co tydzień publikuje nowy sondaż, który przygotowuje dla nas KANTAR Polska. Wyniki badania komentują na naszej antenie zaproszeni goście. W aktualnym badaniu zapytaliśmy Polaków o to, czy ich zdaniem Donald Tusk jako przewodniczący Rady Europejskiej realizuje interesy Polski? Gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich mieli wybrać między Andrzejem Dudą i Donaldem Tuskiem to na kogo oddaliby swój głos? Czy byliby skłonni zaakceptować jakąś formę odpłatności w zamian za wyższą jakość usług w publicznej służbie zdrowia? A także jak Polacy sądzą, czy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie powinien zostać zburzony? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy pozytywnie o powołaniu Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 17:50
Polskie Radio 24 co tydzień publikuje nowy sondaż, który przygotowuje dla nas KANTAR Polska. Wyniki badania komentują na naszej antenie zaproszeni goście. W aktualnym badaniu zapytaliśmy Polaków m.in. o to, jak oceniają decyzję o dymisji premier Beaty Szydło, jak oceniają decyzję o powołaniu na stanowisko premiera Mateusza Morawieckiego? Interesowało nas także czy Beata Szydło odegra jeszcze ważną rolę w polskiej polityce?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Połowa Polaków popiera PiS. Komentarz

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 10:31
Połowa wyborców popiera Prawo i Sprawiedliwość. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar Public. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 komentarz Michała Rachonia z TVP Info i Sebastiana Gajewskiego z Centrum im. I. Daszyńskiego.
rozwiń zwiń