X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Suski, Dworczyk, Kopcińska. Zmiany w Kancelarii Premiera

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 17:29
Nowym szefem gabinetu politycznego premiera będzie poseł PiS Marek Suski, szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zostanie Michał Dworczyk, dotychczas wiceminister obrony narodowej, a rzecznikiem rządu posłanka Joanna Kopcińska. O zmianach poinformował premier Mateusz Morawiecki.
Audio
  • 18.12.17 Premier Mateusz Morawiecki przedstawił zmiany w KPRM
Marek Suski, Michał Dworczyk, Joanna Kopcińska, podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego nt. zmian w Kancelarii Premiera
Marek Suski, Michał Dworczyk, Joanna Kopcińska, podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego nt. zmian w Kancelarii Premiera Foto: PAP/Marcin Obara

"Pani rzecznik jest posłem ziemi łódzkiej, jest również członkiem specjalnej komisji sejmowej ds. badania nieprawidłowości Amber Gold. Jest bardzo aktywnym działaczem społecznym i bardzo się cieszę, że pani minister będzie rzecznikiem rządu" - mówił Mateusz Morawiecki. Dodał, że formalnie zmiany wejdą wżycie od wtorku. Kopcińska do tej pory była wiceszefową sejmowej komisji zdrowia i zasiadała w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.

Morawiecki poinformował jednocześnie, że Rafał Bochenek pozostanie w KPRM jako minister. "Będzie również współpracował ze mną" - dodał premier.

Marek Suski będzie szefem gabinetu politycznego premiera. Wiceszef klubu parlamentarnego PiS i członek m.in. sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold, obejmie nowe obowiązki we wtorek. Do dziś funkcje tę pełniła Elżbieta Witek

"Bardzo dziękuję, panie premierze, za zaufanie, postaram się ze wszystkich sił pracować dla dobra Polski, mam nadzieję, że będę potrafił swoją pracą przysłużyć się do tego, żeby w naszej ojczyźnie było lepiej" - powiedział Suski.

Natomiast dotychczasowy wiceminister obrony Michał Dworczyk został powołany na stanowisko szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. "Chciałem bardzo serdecznie podziękować pani minister Beacie Kempie, która zostaje w randze sekretarza stanu i będzie pełniła bardzo ważne funkcje dalej w KPRM. Na to miejsce zdecydowałem się powołać pana Michała Dworczyka, posła ziemi wałbrzyskiej. Pan minister obejmie jutro funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów" - powiedział premier

Przed tygodniem prezydent Andrzej Duda powołał rząd Mateusza Morawieckiego; b.premier Beata Szydło objęła w nim funkcję wicepremiera. Morawiecki pozostał ministrem rozwoju i finansów, nie zmienili się również pozostali ministrowie. Morawiecki zapowiedział, że wraz z kierownictwem politycznym przygląda się pracy wszystkich ministrów, a z początkiem roku, na drugą część kadencji, zostaną zaproponowane pewne zmiany w rządzie.

PAP/IAR/PR24


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Zmiany w Kancelarii Premiera. „Ruch kadrowy a nie wielka rekonstrukcja”

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 12:20
Z informacji prasowych wynika, że w poniedziałek prezydent ma przyjąć dymisje szefowej KPRM Beaty Kempy, szefowej gabinetu premiera Elżbiety Witek oraz ministra w KPRM Henryka Kowalczyka. Według doniesień medialnych Henryka Kowalczyka ma zastąpić Marek Suski, natomiast szefem kancelarii premiera miałby zostać Paweł Szrot – zastępca  Beaty Kempy w KPRM. O zmianach w Kancelarii Premiera mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z „Do Rzeczy” i portalu Wirtualna Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w KPRM. "Nie widać autorskiego szlifu premiera"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 14:26
- Nie wiem czy będzie to bardzo fortunna rekonstrukcja w wykonaniu Mateusza Morawieckiego, bo nie widać w niej jego autorskiego szlifu. Marek Suski, Paweł Szrot i Michał Dworczyk nie są osobami w jakikolwiek sposób łączonymi z Morawieckim – powiedział w audycji Północ Południe Agaton Koziński z Polski The Times. O zapowiadanych zmianach w KPRM mówił także Roman Mańka z Fundacji Fibre.
rozwiń zwiń