X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trwa kryzys w służbie zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 11:55
- Kryzys wokół służby zdrowia to zmarnowana szansa. Został szybko sprofilowany jako kryzys roszczeniowy dotyczący przede wszystkim płac – powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Libura z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Odniosła się w ten sposób do protestu lekarzy rezydentów.
Audio
  • 9.01.17 Maria Libura o sytuacji w służbie zdrowia
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay / CC0

W środę podczas debaty sejmowej nad projektem budżetu, klub Platformy Obywatelskiej ma przedstawić pakiet poprawek gwarantujących wzrost finansowania na ochronę zdrowia jeszcze w tym roku. „Nie można mówić pacjentom, że będzie lepiej w 2025 roku. Trzeba znaleźć rozwiązanie na sytuację obecną” – mówił rzecznik klubu Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.

Jak podkreśliła Maria Libura, kryzys w służbie zdrowia nie jest kryzysem roszczeniowym dotyczącym głównie płac, ale kryzysem wynikającym ze zmiany pokoleniowej.

- Przyszli młodzi lekarze, którzy powiedzieli, że nie odnajdują się w dotychczasowych strukturach, które skazują ich bardzo długo na niesamodzielność. Chcieli wcześniej stać się samodzielni – wyjaśniła.

Dodała, że można to postrzegać jako problem albo szansę. - To szansa zmiany pewnego modelu kształcenia w systemie ochrony zdrowia, która uczyniłaby tę karierę bardziej przyjazną. Problem młodych lekarzy to nie tylko problem Polski. To kryzys globalny, który pokazuje, że w obecnym modelu kształcenia i rozwoju zawodowego lekarzy jest coś takiego, na co nowe pokolenie się nie godzi. Nagłośnienie przypadków śmierci lekarzy z przepracowania jest epitomem tego, o co chodzi lekarzom – podsumowała.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Data emisji: 9.01.17

Godzina emisji: 10:45


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także