X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ruszyła policyjna akcja "Bezpieczne ferie 2017"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 09:15
Rozpoczęły się ferie zimowe. Część dzieci spędzi je poza miejscem zamieszkania, np. na obozach w górach. Przed wyjazdem należy upewnić się, czy najmłodsi mają zapewniony m.in. bezpieczny transport na miejsce wypoczynku. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 nadkom. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Audio
  • 13.01.17 Nadkom. Radosław Kobryś o akcji „Bezpieczne ferie”
Funkcjonariusze policji z Wydziału Ruchu Drogowego KWP podczas kontroli autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. Szczecin, 12.01.2018.
Funkcjonariusze policji z Wydziału Ruchu Drogowego KWP podczas kontroli autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. Szczecin, 12.01.2018. Foto: PAP/Marcin Bielecki

Jak zaznaczył nadkom. Radosław Kobryś, ferie to gorący czas nie tylko dla Policji Ruchu Drogowego. – Obserwujemy wówczas wzmożony ruch na drogach. W szczególności wzrasta w tym okresie ruch przy wykorzystaniu autobusów – zauważył.

Nadkom. Kobryś dodał, że w ramach akcji „Bezpieczne ferie” to przede wszystkim autobusy będą kontrolowane. - Rodzice mogą zwrócić się z prośbą o sprawdzenie autokaru przed wyjazdem zimowym. Informacje, gdzie znajdują się punkty kontroli, można znaleźć na naszej stronie internetowej. Można też zadzwonić – tłumaczył gość. Podkreślił, że jednym z głównych celów Policji jest sprawdzenie, czy osoby przewożone w pojazdach, zwłaszcza autobusach, są przewożone prawidłowo.

- Liczymy też na to, że nasi uczestnicy ruchu drogowego są przygotowani na wyjazdy rodzinne. Sprawdźmy pojazd przed wyjazdem. Sprawdźmy płyny, a także to, czy światła działają prawidłowo, czy działają wycieraczki – apelował nadkom. Kobryś.

Na zimowy wypoczynek w pierwszej kolejności wyjechały dzieci i młodzież z województwa mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Do 25 lutego, kiedy zimową przerwę w nauce będą miały już wszystkie regiony odbędzie się blisko 4 tysiące kolonii i zimowych wyjazdów.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Błażej Prośniewski.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Data emisji: 13.01.17

Godzina emisji: 8:33


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Akcja Bezpieczny Autokar – kontrole pojazdów przed wyjazdami dzieci

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 16:15
Około 500-set inspektorów do końca wakacji będzie sprawdzać stan techniczny pojazdów, czas pracy i trzeźwość kierowców. Kontrolowane będą m.in. autokary przewożące dzieci i młodzież na wakacyjny odpoczynek. O bezpieczeństwie na drogach w czasie wakacji szkolnych mówił w audycji Magazyn Motoryzacyjny Główny Inspektor Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur.
rozwiń zwiń