Ruszyła policyjna akcja "Bezpieczne ferie 2017"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 09:15
Rozpoczęły się ferie zimowe. Część dzieci spędzi je poza miejscem zamieszkania, np. na obozach w górach. Przed wyjazdem należy upewnić się, czy najmłodsi mają zapewniony m.in. bezpieczny transport na miejsce wypoczynku. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 nadkom. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Audio
  • 13.01.17 Nadkom. Radosław Kobryś o akcji „Bezpieczne ferie”
Funkcjonariusze policji z Wydziału Ruchu Drogowego KWP podczas kontroli autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. Szczecin, 12.01.2018.
Funkcjonariusze policji z Wydziału Ruchu Drogowego KWP podczas kontroli autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. Szczecin, 12.01.2018. Foto: PAP/Marcin Bielecki

Jak zaznaczył nadkom. Radosław Kobryś, ferie to gorący czas nie tylko dla Policji Ruchu Drogowego. – Obserwujemy wówczas wzmożony ruch na drogach. W szczególności wzrasta w tym okresie ruch przy wykorzystaniu autobusów – zauważył.

Nadkom. Kobryś dodał, że w ramach akcji „Bezpieczne ferie” to przede wszystkim autobusy będą kontrolowane. - Rodzice mogą zwrócić się z prośbą o sprawdzenie autokaru przed wyjazdem zimowym. Informacje, gdzie znajdują się punkty kontroli, można znaleźć na naszej stronie internetowej. Można też zadzwonić – tłumaczył gość. Podkreślił, że jednym z głównych celów Policji jest sprawdzenie, czy osoby przewożone w pojazdach, zwłaszcza autobusach, są przewożone prawidłowo.

- Liczymy też na to, że nasi uczestnicy ruchu drogowego są przygotowani na wyjazdy rodzinne. Sprawdźmy pojazd przed wyjazdem. Sprawdźmy płyny, a także to, czy światła działają prawidłowo, czy działają wycieraczki – apelował nadkom. Kobryś.

Na zimowy wypoczynek w pierwszej kolejności wyjechały dzieci i młodzież z województwa mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Do 25 lutego, kiedy zimową przerwę w nauce będą miały już wszystkie regiony odbędzie się blisko 4 tysiące kolonii i zimowych wyjazdów.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Błażej Prośniewski.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Data emisji: 13.01.17

Godzina emisji: 8:33


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Akcja Bezpieczny Autokar – kontrole pojazdów przed wyjazdami dzieci

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 16:15
Około 500-set inspektorów do końca wakacji będzie sprawdzać stan techniczny pojazdów, czas pracy i trzeźwość kierowców. Kontrolowane będą m.in. autokary przewożące dzieci i młodzież na wakacyjny odpoczynek. O bezpieczeństwie na drogach w czasie wakacji szkolnych mówił w audycji Magazyn Motoryzacyjny Główny Inspektor Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur.
rozwiń zwiń