Odeszła wokalistka The Cranberries Dolores O’Riordan. "Malutka kobieta z wielkim głosem"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 23:59
Wokalistka irlandzkiego zespołu rockowego The Cranberries zmarła nagle podczas nagrywania nowego albumu w Londynie. Dolores O’Riordan miała 46 lat. Przyczyna śmierci nie została na razie ujawniona. Artystkę wspominał w Polskim Radiu 24 dziennikarz muzyczny Roman Rogowiecki.
Audio
  • 15.01.18 Roman Rogowiecki o śmierci Dolores O’Riordan
Dolores ORiordan miała 46 lat
Dolores O’Riordan miała 46 latFoto: PAP/EPA/MARCOS DELGADO

Członkowie rodziny O'Riordan są "zdruzgotani wiadomością" i proszą o uszanowanie ich prywatności - napisała w oświadczeniu agentka artystki Lindsey Holmes. Artystka zostawiła trójkę dzieci.

- Kiepsko zaczyna się ten rok. Dolores bywała chora, ale nikt nie spodziewał się, że tak szybko śmierć ją zabierze. To wielka strata, zostanie zapamiętana jako malutka kobieta z wielkim głosem - powiedział Roman Rogowiecki.

W zeszłym roku zespół Cranberries musiał odwołać europejskie tournee w związku z problemami zdrowotnymi Dolores O'Riordan. Na krótko przed świętami ogłosiła ona jednak na Twitterze, że czuje się lepiej.

Zespół The Cranberries, założony w Limerick w 1989 roku, zdobył międzynarodową sławę w latach 90. XX wieku dzięki takim hitom jak "Linger" i "Zombie". Wydali siedem albumów, z czego ostatni w kwietniu 2017 roku. Na całym świecie sprzedali 40 mln płyt.

IAR/PR24

Zobacz więcej na temat: The Cranberries śmierć
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leonard Cohen nie żyje. "Odszedł legendarny poeta"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 12:00
Kanadyjski poeta i piosenkarz miał 82 lata. Informacja o śmierci Leonarda Cohena została zamieszczona na jego stronie na Facebooku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

George Michael nie żyje. "Idole naszej młodości muszą odejść na wspaniały koncert w niebie"

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 22:20
W wieku 53 lat zmarł George Michael, piosenkarz, były członek popowego zespołu Wham! popularnego w latach 80. Śmierć artysty potwierdziła policja. Zmarł w swoim domu w Oxfordshire w Wielkiej Brytanii. Przyczyną śmierci była niewydolność serca. O popularnym piosenkarzu mówili w Polskim Radiu 24 dziennikarze muzyczni, m.in. Romano Rogowiecki i Paweł Sztompke, znawcy jego artystycznego dorobku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

40 lat temu zmarł Elvis Presley. "Był ikoną popkultury"

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 14:20
16 sierpnia 1977 roku, w wieku 42 lat, zmarł Elvis Presley, jeden z najważniejszych przedstawicieli muzyki i kultury XX wieku. – Był ikoną popkultury – mówił w Polskim Radiu 24 o artyście Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minęła 2. rocznica śmierci Davida Bowiego. „Kreował i definiował popkulturę”

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 20:10
– Cechowała go ogromna inteligencja i ambicja – powiedział dziennikarz muzyczny Marek Horodniczy. Kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista, producent muzyczny, a także piosenkarz. David Bowie był artystą wszechstronnym zaliczanym do grona najważniejszych muzyków w dziejach. Na temat jego życia i dorobku scenicznego mówił także Jordan Babula, dziennikarz i krytyk muzyczny z magazynu „Teraz Rock”.
rozwiń zwiń