X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Maria Anders: W USA jest wielkie zainteresowanie Polską

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 10:21
– Promuję Polskę jako amerykańskiego sojusznika – mówiła w rozmowie z Polskim Radiem 24 Anna Maria Anders, senator Prawa i Sprawiedliwości. Pełnomocniczka prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego bierze udział w Polsko-Amerykańskim Szczycie Przywództwa w Miami.
Audio
  • 10.02.18 Anna Maria Anders: W USA jest wielkie zainteresowanie Polską
Anna Maria Anders
Anna Maria Anders Foto: Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EASTNEWS

Piątkowa konferencja była okazją do dyskusji o współpracy gospodarczej, a także nawiązania kontaktów biznesowych. Jak podkreślała Anna Maria Anders, w Stanach Zjednoczonych „jest wielkie zainteresowanie Polską”. – Kilku kongresmenów chciałoby przejechać do naszego kraju, zachęcam ich do tego. Promuję Polskę jako amerykańskiego sojusznika – mówiła senator. Zaznaczyła również, że rozmowy z partnerami z USA są potrzebne. – Większość Amerykanów słabo zna Polskę, ma „dziwne” pojęcie o naszym kraju. Jest tak, bo wcześniej nikt Polski nie promował – oceniała rozmówczyni PR24.

W opinii Anny Marii Anders, z dobrych relacji polsko-amerykańskich korzyści mogą czerpać obie strony. Jak dodała, Polska może być swego rodzaju pomostem w relacjach na linii Waszyngton-Bruksela. – Między USA a Unią Europejską nie zawsze jest dobrze, pojawiają się spory – wskazywała. – Polska jest dobrze nastawiona do Stanów Zjednoczonych, widzieliśmy to podczas wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Prezydent USA został u nas niesamowicie przyjęty. Potem pojechał do Niemiec, tam było fatalnie – mówiła Anna Maria Anders.

W szczycie w Miami bierze udział kilkuset biznesmenów, dyplomatów, publicystów, polityków i ekspertów. Wydarzenie swoim patronatem objął prezydent Andrzej Duda.

W drugim dniu konferencji w Miami jej uczestnicy wezmą udział w Balu Polonaise, wydanym przez konsul honorową w Miami Blankę Rosenstiel. Tematem przewodnim balu będzie 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Więcej w całej rozmowie Marka Wałkuskiego, korespondenta Polskiego Radia w USA.

Polskie Radio 24/zz

__________________

Data emisji: 10.02.18

Godzina emisji: 7.33


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Gospodarcze skutki wizyty Donalda Trumpa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 10:28
Wizyta Donalda Trumpa w Warszawie przypada przed szczytem grupy G20 w Hamburgu. O znaczeniu tych wydarzeń mówili w audycji Rządy Pieniądza Maciej Bukowski (WiseEuropa), dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa) i Mirosław Budzicki (PKO BP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki w USA: Polska jest krajem zaliczanym do rozwiniętych

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2017 15:42
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki zakończył wizytę w Waszyngtonie, gdzie brał udział w jesiennym szczycie Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego. Efektem podróży jest m.in. nowa amerykańska inwestycja w Polsce oraz decyzja o zakończeniu korzystania przez nasz kraj z nadzwyczajnych zabezpieczeń kredytowych Funduszu Walutowego. Efekty wizyty w USA wicepremier Morawiecki przedstawił w rozmowie z korespondentem Polskiego Radia Markiem Wałkuskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rex Tillerson w Warszawie. "Dawno nie mieliśmy tak dobrych relacji z USA"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 22:00
Szef amerykańskiej dyplomacji przyleciał w piątek do Polski z dwudniową wizytą. Spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim i szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. O wizycie sekretarza stanu USA w Polsce mówił w audycji Północ-Południe ekspert ds. międzynarodowej Jarosław Guzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polsko-Amerykański Szczyt Przywództwa w Miami

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 14:31
Szczyt Przywództwa w Miami to, zdaniem organizatorów, najważniejsze wydarzenie w polsko-amerykańskich stosunkach gospodarczych w 2018 i pierwsza taka inicjatywa łącząca relacje polityczne i gospodarcze między obydwoma państwami. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń