X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„Ameryka jest niesamowicie ważna dla Polski. To najzamożniejsze imperium na świecie”

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 13:24
Biznesmeni, politycy, dyplomaci i eksperci dyskutowali w Miami o stosunkach gospodarczych Polski i Stanów Zjednoczonych. Uczestnicy Polsko-Amerykańskiego Szczytu Przywództwa byli zgodni, że potencjał współpracy obu krajów jest ogromny. W wydarzeniu wziął udział m.in. historyk Marek Jan Chodakiewicz, który był gościem Polskiego Radia 24.
Audio
  • 10.02.18 Micha Lisiecki: „Uważam, że za 50 lat Polska będzie najsilniejszym krajem Europy (…)”
  • 10.02.18 Marek Jan Chodakiewicz o Polsko-Amerykańskim Szczycie Przywództwa i sporze Polska-Izrael.
Szczyt objął patronatem prezydent Andrzej Duda
Szczyt objął patronatem prezydent Andrzej DudaFoto: Marek Wałkuski/Polskie Radio

Konferencja odbywała się przy współpracy z ministerstwem rozwoju i Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Szczyt objął patronatem prezydent Andrzej Duda.

Jak podkreślił Marek Jan Chodakiewicz, „Ameryka jest niesamowicie ważna dla Polski, ponieważ jest największym, najzamożniejszym imperium na świecie”. - Polacy muszą się w Stanach Zjednoczonych sprzedać ze swoimi produktami. Może będzie trudno, ale zyski będą niesamowite. Jeśli coś zostanie wylansowane w Ameryce, Amerykanie to przepakują i sprzedadzą na całym świecie – mówił.

Odniósł się także do ustawy o IPN i sporu dyplomatycznego na linii Polska-Izrael, w który włączyły się także Stany Zjednoczone. - Uważam, że ta ustawa to błąd, ale nie można się w tej chwili, w obecnych warunkach szantażu, z tego wszystkiego wycofać. W tej chwili polski rząd nie może się ugiąć szantażowi dopóki druga strona się nie uspokoi. Należy to ignorować lub mówić niewiele – podsumował.

Z Markiem Janem Chodakiewiczem rozmawiał korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski.

Michał Lisiecki, prezes firmy PMPG Polskie Media, głównego organizatora Polsko-Amerykańskiego Szczytu Przywództwa, powiedział, że wydarzenie jest również okazją do tego, by wyróżnić i docenić osoby, które przyczyniają się do ciągłego rozwoju relacji polsko-amerykańskich. Dodał, że w planach są kolejne edycje konferencji.

– W przyszłym roku, również najprawdopodobniej w Miami, ponownie postaramy się o organizację polsko-amerykańskiego szczytu, ale nieco bardziej rozszerzonego. Mam tu na myśli uczestnictwo przedstawicieli krajów z Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku pojawiło się blisko 400 gości. W przyszłym chciałbym żeby przyjechało nawet 1000 osób – wskazał.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/pr

____________________

Data emisji: 10.02.18

Godzina emisji: 12:06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda: jesteśmy w Davos po to, żeby realizować polskie interesy

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 12:33
- My tutaj jesteśmy po to, żeby promować Polskę i realizować polskie interesy – powiedział w magazynie "W samo południe", w rozmowie z wysłannikiem Polskiego Radia w Davos, prezydent Andrzej Duda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda spotkał się z Rexem Tillersonem. Uzgodnili "polsko-amerykańską mapę działań"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 07:11
Prezydent Andrzej Duda i sekretarz stanu USA Rex Tillerson uzgodnili polsko-amerykańską mapę działań w najbliższym czasie dot. wspólnych stosunków gospodarczych i politycznych, w tym w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polsko-Amerykański Szczyt Przywództwa w Miami

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 14:31
Szczyt Przywództwa w Miami to, zdaniem organizatorów, najważniejsze wydarzenie w polsko-amerykańskich stosunkach gospodarczych w 2018 i pierwsza taka inicjatywa łącząca relacje polityczne i gospodarcze między obydwoma państwami. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Maria Anders: W USA jest wielkie zainteresowanie Polską

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 10:21
– Promuję Polskę jako amerykańskiego sojusznika – mówiła w rozmowie z Polskim Radiem 24 Anna Maria Anders, senator Prawa i Sprawiedliwości. Pełnomocniczka prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego bierze udział w Polsko-Amerykańskim Szczycie Przywództwa w Miami.
rozwiń zwiń