Warszawa: Marszałek Karczewski kandydatem PiS na prezydenta, Patryk Jaki na zastępcę?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 12:01
– Nie powinniśmy być szczególnie zaskoczeni – komentował w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, powiedział w Sygnałach Dnia na antenie radiowej Jedynki, że Prawo i Sprawiedliwość bierze pod uwagę rozwiązanie, w którym on byłby kandydatem na prezydenta stolicy, a wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki na jego zastępcę.
Audio
  • 14.02.18 Kto kandydatem na prezydenta Warszawy? Komentarz prof. Rafała Chwedoruka
  • 14.02.18 Komentarz dra Andrzeja Anusza
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski
Marszałek Senatu Stanisław KarczewskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Jak podkreślał na naszej antenie prof. Rafał Chwedoruk, ewentualne postawienie przez partię rządzącą na Stanisława Karczewskiego, a nie Patryka Jakiego, nie jest zaskoczeniem. – Marszałek Senatu jest jednym z ogólnokrajowych liderów Prawa i Sprawiedliwości. Patryk Jaki natomiast należy do sojuszniczej, ale odrębnej partii – zaznaczył ekspert.

– Dla wielu działaczy PiS, a także części wyborców, postawienie na kogoś, kto bezpośrednio nie jest związany z partią, mogłoby być niezrozumiałe – wskazywał prof. Rafał Chwedoruk. – PiS, wystawiając w Warszawie znanego polityka, chce umocnić swoją pozycję w mieście – dodawał gość PR24, zauważając że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego w największych miastach kraju może mieć problem z wygraniem wyborów prezydenckich.

– Pomimo wysokiego poparcia w skali kraju, na poziomie największych miast PiS jest niedoreprezentowany (…). W kontekście wyborów prezydenckich, kandydatom PiS - w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku - może być trudno wygrać w drugiej turze – mówił politolog.

Tymczasem, Patryk Jaki, w odniesieniu do słów marszałka Karczewskiego, napisał na jednym z portali społecznościowych: „(…) nie zgodzę się na taki wariant. W MS mam jeszcze wiele pracy”.Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Krzysztof Grzybowski.  

Polskie Radio 24/IAR/zz

____________________ 

Data emisji: 14.02.18

Godzina emisji: 11.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Patryk Jaki mógłby zagrozić Rafałowi Trzaskowskiemu w wyborach na prezydenta Warszawy?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 19:00
– Rafał Trzaskowski jest silnym kandydatem i politycy PiS doskonale o tym wiedzą  – powiedział Andrzej Godlewski z Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Odniósł się w ten sposób do zgłoszenia kandydatury Rafała Trzaskowskiego w przyszłorocznych wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy. W audycji „Wróżenie z Faktów” temat ten skomentował także Bogumił Łoziński z Gościa Niedzielnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Gryglas kandydatem PiS na prezydenta Warszawy? "Wyborcy mogliby nie potraktować tej kandydatury poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 18:39
W przestrzeni medialnej pojawiły się doniesienia o tym, że Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało sprawdzić, czy Zbigniew Gryglas miałby szansę na objęcie stanowiska prezydenta Warszawy. W Debacie Dnia komentarz Piotra Gabryela z Do Rzeczy i Sebastiana Gajewskiego z Centrum im. I. Daszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej w stolicy. "Dowiedziałem się z mediów"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 19:31
– Jesteśmy drużyną. Ale drużyna to jeszcze nie zespół – mówił w Rozmowie PR24 Piotr Misiło. Wiceprzewodniczący klubu poselskiego Nowoczesnej, a także kandydat na szefa tej partii, przyznał na naszej antenie, że nie wiedział o tym, że Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na urząd prezydenta Warszawy. 
rozwiń zwiń