X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bruksela: Sankcje wobec Rosji przedłużone

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 14:42
Unia Europejska oficjalnie przedłużyła sankcje dyplomatyczne wobec Rosji o kolejne pół roku, czyli do połowy września. W Polskim Radiu 24 o działaniach Brukseli względem Moskwy, a także postawie Kremla w stosunku do państw NATO, mówił Adam Lelonek z Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji.
Audio
  • 13.03.18 Bruksela: Sankcje wobec Rosji przedłużone
Kreml nie rezygnuje z działań propagandowych, które wymierzone są w państwa Sojuszu bądź Ukrainę
Kreml nie rezygnuje z działań propagandowych, które wymierzone są w państwa Sojuszu bądź UkrainęFoto: flickr/alexanderganyushin/CC BY 2.0

Na czarnej liście z zakazem wjazdu do Unii i z zablokowanymi aktywami w Europie jest obecnie prawie 150 osób. To separatyści z Krymu, rosyjscy politycy, bliscy współpracownicy prezydenta Putina i wojskowi. Restrykcjami objętych jest także 38 firm, których europejskie aktywa pozostaną zamrożone do połowy września.

– Sankcje wobec Rosji są przemyślane jako instrument długofalowego oddziaływania na Moskwę. Przynoszą one efekty, bez względu na to, co będą twierdzić rosyjskie ośrodki propagandowe – komentował w Polskim Radiu 24 Adam Lelonek.

Ekspert zauważył przy tym, że Rosja nie rezygnuje z działań propagandowych, które wymierzone są w państwa Sojuszu bądź Ukrainę. Wskazał na to, że na ukończeniu jest budowa mostu na Krym; Moskwa dokonuje też prowokacji wymierzonych w państwa bałtyckie.

– Szczyt NATO w Warszawie jednak wzmocnił sojusz (…). W Polsce i krajach bałtyckich stacjonują siły NATO. Wydaje się, że nikt na Kremlu nie postradał zmysłów do tego stopnia, by rzucić wyzwanie Paktowi Północnoatlantyckiemu – mówił Adam Lelonek, odnosząc się do ewentualnego, otwartego konfliktu Rosji z Litwą, Łotwą czy Estonią.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Wojciech Kościak. 

Polskie Radio 24/IAR/zz

___________________

Data emisji: 13.03.18

Godzina emisji: 13.15


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

„Sankcje wobec Rosji są skuteczne i budzą obawy”

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 10:27
Eksperci spodziewają się, że przy okazji ogłoszenia nowych sankcji przez USA, Biały Dom opublikuje też dwa raporty o antyrosyjskiej wymowie. Czy w kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich w Rosji, jest to próba wpłynięcia na wewnętrzne sprawy tego kraju? Gośćmi audycji 7 Dni Wschód byli: Łukasz Adamski, zastępca dyrektora Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Maciej Zaniewicz z portalu eastbook.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Europa Środkowa to ważny region z punktu widzenia USA"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 20:00
Zakończyła się dwudniowa wizyta amerykańskiego sekretarza stanu w Polsce. Rex Tillerson spotkał się między innymi z prezydentem Andrzejem Dudą, premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. O współpracy polsko-amerykańskiej mówił w audycji Świat w Powiększeniu Bartosz Wiśniewski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Trump nie wprowadził nowych sankcji wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 16:00
- Opublikowanie przez administrację USA tzw. listy Putina bez jednoczesnego ukarania figurujących tam osób sankcjami jest ustępstwem Białego Domu wobec Kremla - podkreślają we wtorek w amerykańskich mediach ustawodawcy i komentatorzy. O braku sankcji wobec Rosji mówili w audycji Spojrzenie na Wschód Piotr Maciążek z portalu Defence24.pl i Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbliża się czwarta rocznica aneksji Krymu przez Rosję. Czy UE jest w stanie wpłynąć na poczynania Federacji Rosyjskiej?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 20:00
– Mamy do czynienia z polityką faktów dokonanych, z którą ciężko walczyć – powiedział Maciej Zaniewicz z portalu eastbook.eu. 18 marca 2014 na Kremlu podpisano uroczyście akt o przyłączeniu Krymu do Rosji. Za tydzień czwarta rocznica tego wydarzenia, a także pierwsza tura wyborów prezydenckich. O bieżącej sytuacji na Ukrainie i stosunku państw Europy Zachodniej do poczynań Rosji mówiliśmy w magazynie „Świat w Powiększeniu”.
rozwiń zwiń