X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Nisztor o zabójstwie Jaroszewiczów: motyw rabunkowy wątpliwy

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 16:20
Zarzuty zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów usłyszało trzech podejrzanych; dwóch z nich przyznało się do winy. - To dziwna historia, że recydywiści z gangu karateków zostali zatrzymani i postawiono im zarzuty. Moim zdaniem w tej sprawie wszystko opiera się na słowach, czyli zeznaniach, które zawsze są obarczone ryzykiem. Dla mnie ta sprawa się nie klei. Na motyw rabunkowy przez tyle lat nie znaleziono przekonujących dowodów – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor z „Gazety Polskiej Codziennie”.
Audio
  • 17.03.18 Piotr Nisztor o zabójstwie Jaroszewiczów: motyw rabunkowy wątpliwy
Piotr Jaroszewicz
Piotr JaroszewiczFoto: Wikimedia Commons/Domena Publiczna

Piotra Jaroszewicza i jego żonę Alicję Solską-Jaroszewicz zamordowano w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 r. w ich willi w warszawskim Aninie. Byłemu premierowi PRL bandyci zacisnęli na szyi rzemienną pętlę; przedtem go maltretowali. Jego żona zginęła od strzału w głowę z bliskiej odległości ze sztucera męża.

Według Piotra Nisztora ze względu na upływ czasu będzie trudno stwierdzić co się tak naprawdę stało w domu Jaroszewiczów. - Część materiału dowodowego zniknęła, a także część materiału, który powinien zostać zabezpieczony, nigdy nie został zebrany. Poziom nieudolności organów ścigania raczkującej III RP był ogromny. W tej historii motyw rabunkowy jest wątpliwy, nic nie zginęło z domu. Mam nadzieję, że nie jest to sytuacja, w której prokurator prowadzący chce zaistnieć, ponieważ ma osobę, która opowiada o sprawach kontrowersyjnych. Oby nie doszło do kolejnej kompromitacji, organy ścigania nie mogą sobie na to pozwolić.– mówił gość Polskiego Radia 24.

Zdaniem dziennikarza archiwa dawnych dygnitarzy to nie jest mit. – Ewentualne zniknięcie dziennika Piotra Jaroszewicza lub pewnych dokumentów wykluczałoby wątek rabunkowy. To są informacje na tyle pewne, gdyż pochodzą od członków rodziny. Piotr Jaroszewicz to była czołówka komunistycznych aparatczyków, którzy mieli wiedzę, za które sznurki pociągają Sowieci. Uważam, że Piotr Jaroszewicz musiał posiadać informacje, które miały być jego zabezpieczeniem – mówił Nisztor.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Krzysztof Grzybowski.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Debata Poranka: Publicyści o zatrzymaniach ws. zabójstwa Jaroszewiczów

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 10:03
– Cieszy fakt, że jest postęp w tej sprawie. Jednak ta radość, po tylu latach, jest podszyta łzami (…) – mówił w Debacie Poranka Polskiego Radia 24 Bartłomiej Radziejewski z „Nowej Konfederacji”, odnosząc się do doniesień dotyczących zatrzymań ws. zabójstwa premiera PRL Piotra Jaroszewicza i jego żony. Sprawę komentował również Ryszard Gromadzki z Telewizji Republika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Ziobro: są zarzuty dla podejrzanych o zabójstwo Jaroszewiczów

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 14:31
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował o postawieniu zarzutów trzem sprawcom zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów. Dwaj z nich przyznali się do winy. Jeden - nie, odmówił też składania wyjaśnień. Konferencję ministra transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Jaroszewicz: nie mogę na razie uwierzyć, że to sprawcy zbrodni

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 22:10
Krakowska prokuratura postawiła zarzuty trzem osobom podejrzanym o zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów.  Dwóch mężczyzn przyznało się do winy, trzeci odmówił składania zeznań.  - Nie mogę w to teraz uwierzyć na słowo, że prokuratura posiada faktycznych sprawców zbrodni. Już raz w to uwierzyłem i bardzo się sparzyłem - mówił w audycji Kulisy Spraw Andrzej Jaroszewicz, syn Jaroszewiczów.
rozwiń zwiń