Wiesław Krajewski (PiS) o „piątce Morawieckiego”

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 10:38
Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości premier Mateusz Morawiecki zaprezentował pięć nowych projektów. Wśród nich jest wyprawka dla uczniów w wysokości 300 złotych. W Polskim Radiu 24 komentarz Wiesława Krajewskiego, posła PiS.
Audio
  • 17.04.18 Wiesław Krajewski (PiS) o „piątce Morawieckiego”
Wiesław Krajewski
Wiesław KrajewskiFoto: www.facebook.com/krajewski5)

Jak mówił na naszej antenie polityk Prawa i Sprawiedliwości, w kontekście kolejnej inicjatywy wspierającej polskie rodziny nie można mówić o rozdawnictwie, a inwestycji. – Państwo ma dbać o dochody budżetowe. Od momentu, kiedy PiS przejął władzę, uszczelniany jest system podatkowy. Drugą, istotną rolą państwa jest sprawiedliwy podział dóbr, które państwo uzyskuje z polityki fiskalnej. W momencie, gdy pieniędzy jest więcej, możemy proponować rozwiązania, które wspierają polskie rodziny. To inwestycja w przyszłość – wskazywał Wiesław Krajewski.

Gość PR24 podkreślał, że kolejne inicjatywy PiS to właśnie efekt zwiększonych wpływów budżetowych. – Na podstawie doniesień medialnych, a także osobistej obserwacji biznesu jako przedsiębiorca, widzę, że państwo nawaliło w kwestii ściągalności należnych mu danin. Komisja śledcza ds. VAT obnaży patologię, jaka miała miejsce podczas rządów PO-PSL – komentował poseł Krajewski.

Mateusz Morawiecki, oprócz wyprawki dla uczniów, zapowiedział również wprowadzenie „mniejszego ZUS” dla małych firm oraz obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., a także przeznaczenie 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+ i 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Dorota Kania.

Polskie Radio 24/PAP/zz

___________________

Data emisji: 17.04.18

Godzina emisji: 7.10


 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Premier Morawiecki zapowiedział udogodnienia dla rodzin, firm i seniorów

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 18:15
Podczas konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki zapowiedział udogodnienia dla rodzin, przedsiębiorców, seniorów, uczniów i kierowców. Konwencję PiS skomentowali w PR24 Andrzej Sadowski (prezes Centrum im. Adama Smitha), Wojciech Wybranowski („Do Rzeczy”), dr Piotr Zakrzewski (politolog z UKSW), Krzysztof Losz ("Nasz Dziennik") oraz Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe zapowiedzi programowe PiS. „Świadectwo wrażliwości społecznej premiera i rządu”

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 22:00
– Musimy i chcemy zmieniać nasze podejście w zależności od oczekiwań społecznych – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Polska jest jedna” premier zapowiedział nowe pomysły na reformy społeczno-gospodarcze. Do wystąpienia szefa rządu odniósł się w magazynie „Północ-Południe” Andrzej Potocki z tygodnika „Sieci”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po konwencji PiS. "Program ważniejszy od nazwisk”

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 15:45
Pięć propozycji programowych, tzw. "piątkę Morawieckiego" przedstawił premier podczas konwencji PiS w Warszawie. Komentował je Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS rusza w Polskę. "To sprawdzony scenariusz"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 21:00
– Musimy tę wielką zmianę w Polsce przeprowadzać po kolei, potrzebne jest nam na to jeszcze wiele lat – oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. W niedzielę były premier spotkał się z mieszkańcami Trzcianki w województwie wielkopolskim. Do wyborców udali się również premier Mateusz Morawiecki i Beata Szydło. W audycji "Północ-Południe" do tematu odniósł się politolog dr Andrzej Anusz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka. „PiS całą konwencję poświęcił sprawom społecznym”

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 10:02
Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli serię spotkań z wyborcami. Dzień po konwencji rządzącej partii w Warszawie, czołowi politycy partii odwiedzili m.in. Kraków, Skawinę, Brzesko i Wieliczkę. Poza Małopolską na trasie objazdu znalazł się także Bytów na Pomorzu oraz Trzcianka w Wielkopolsce. O planie PiS-u na kolejne lata rządów oraz na wybory samorządowe mówili w audycji Debata Poranka Grzegorz Łaguna (Superstacja) i Marek Król („Sieci”).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada nowe projekty. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 18:35
Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli serię spotkań z wyborcami. - To jedyna władza odkąd pamiętam, która dotrzymuje obietnic – zaznaczył w Debacie Dnia Polskiego Radia 24 Adam Borowski, redaktor Gazety Polskiej. Razem z Adamem Bułą z Polska The Times podsumowywali zapowiedzi PiS złożone sobotniej konwencji wyborczej.
rozwiń zwiń