X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Ziobro o programie "Sprawiedliwość i Bezpieczeństwo"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 14:33
Reforma w zakresie wymiaru sprawiedliwości ma doprowadzić do tego, aby bardziej skutecznie walczyć m.in. o interesy Polaków. Zwykli Polacy są często atakowani przez prozaiczną, codzienną przestępczość – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Audio
  • 25.04.18 Zbigniew Ziobro o programie reform „Sprawiedliwość i Bezpieczeństwo”
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: PAP/Marcin Obara

Zbigniew Ziobro oraz wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł przedstawili przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości program reform „Sprawiedliwość i Bezpieczeństwo”. Program zawiera realizowane lub planowane zmiany w prawie karnym.

Jak zaznaczył Ziobro, trzy główne filary tego programu, to: walka z dokuczliwymi dla Polaków, często drobnymi przestępstwami, zaostrzenie kar za najpoważniejsze zbrodnie oraz walka z aferami gospodarczymi.

Ziobro zaznaczył, mówiąc o zamierzeniach MS, że resort chce zająć się sferą drobnej i uciążliwej przestępczości. 

– Chcemy te wszystkie sfery patologii dużo skutecznej zwalczać i dać narzędzia prokuraturze i organom ścigania do skuteczniejszego działania. To jest ten segment przestępczości dokuczliwej, powszechnej, która dotyka często wielu Polaków i wywołuje u nich brak poczucia bezpieczeństwa, kiedy organy ścigania i sądy te sprawy sobie lekceważą – powiedział minister.

Wskazał, że jednocześnie resort chce zerwać z „filozofią naiwności”, która mówi, że zdemoralizowanych i okrutnych przestępców da się zresocjalizować. – Jest grupa przestępców, wobec których państwo musi mieć twardą, surową rękę – podkreślił.

Polskie Radio 24/PAP

__________________

Data emisji: 25.04.18

Godzina emisji: 13.21


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Zbigniew Ziobro zapowiedział zaostrzenie kar za przestępstwa seksualne

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 12:15
- Polskie sądy należą do najłagodniejszych w orzekaniu kar za niezwykle okrutne przestępstwa, jakimi są gwałty – powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Wprowadzimy rozwiązania, które będą obligowały sądy do orzekania wyższych kar dla tego rodzaju przestępstw - zapowiedział. Szczegóły projektowanych zmian przedstawił także wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister sprawiedliwości: nie ma miejsca dla sędziów złodziei w polskim sądownictwie

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 22:00
– Musimy podnieść standardy zawodowe sędziów w Polsce – oświadczył w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, zapowiadając projekt zmian w przepisach dotyczący usuwania sędziów z zawodu. Dodał, że powstał już zespół roboczy, który pracuje nad nowelizacją. Do tematu odniósł się Marek Domagalski, publicysta „Rzeczpospolitej”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie wniosek o powołanie komisji śledczej ds. nieprawidłowości wokół VAT

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 14:30
– Porównując 2015 do 2017, liczba oskarżonych w wielkich aferach VAT-owskich wzrosła prawie trzykrotnie – poinformowa minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Wcześniej poseł PiS, Marcin Horała, ocenił, że komisja śledcza ds. nieprawidłowości wokół podatku VAT mogłaby zacząć działać w maju.
rozwiń zwiń