X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ustawa 447 podpisana. Jest się czego bać?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 13:45
Prezydent Donald Trump podpisał tzw. ustawę 447, która dotyczy restytucji mienia ofiar Holokaustu. Polskie władze zapewniają, że amerykańskie prawo w żaden sposób nie uderzy w nasz kraj. W Polskim Radiu 24 komentarz prof. Mieczysława Ryby, politologa z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Audio
  • 10.05.16 Ustawa 447 podpisana przez Trumpa. Komentarz prof. Mieczysława Ryby
Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła ustawę 24.04.2018
Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła ustawę 24.04.2018Foto: flickr/Vlad Podvorny/CC BY 2.0

Jak oceniał na naszej antenie prof. Mieczysław Ryba, tzw. ustawa 447 może być zagrożeniem dla Polski. – Inaczej po co byłaby uchwalana? Tu chodzi o konkretne mienie – wskazywał politolog. – Nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej była znacznie bardziej symboliczna niż przyjęty przez Amerykanów akt prawny (…). Jeżeli Polska była krytykowana za to, że przyjęła ustawę o tym, że mówienie o „polskich obozach śmierci” będzie karane, to jak do tego ma się ustawa 447, która mówi o tym, że mienie bezspadkowe ma być przekazywane organizacjom międzynarodowym? To absurd prawny – mówił gość PR24.

Zdaniem prof. Mieczysława Ryby, Waszyngton będzie mógł naciskać na Warszawę w kwestii restytucji mienia pożydowskiego. – Jesteśmy w ścisłych relacjach z USA. W związku z tym okazji do wywierania presji na Polskę będzie co nie miara – przewidywał ekspert.

Ustawa podpisana przez Donalda Trumpa zobowiązuje Departament Stanu do przygotowania raportu na temat krajów, które nie dokonały restytucji mienia ofiar Holokaustu. Przyznaje mu również prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu w odzyskaniu żydowskich majątków bezdziedzicznych.

Wcześniej Izba Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych przegłosowała tę ustawę bez głosu sprzeciwu.

Więcej w całej rozmowie z prof. Mieczysławem Rybą.  

Gospodarzem programu był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/IAR/zz

____________________ 

Data emisji: 10.05.18

Godzina emisji: 12.42


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Prezydent USA Donald Trump podpisał Ustawę 447. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 11:52
- Podpisanie przez Donalda Trumpa Ustawy 447 to kolejny dowód na to, że nasza miłość ze Stanami Zjednoczonymi jest miłością czysto jednostronną. Gdy wchodzą w grę realne interesy USA, gdy trzeba ważyć stosunki z Polską i z innymi partnerami – Stany Zjednoczone wybierają innych partnerów – powiedział w Debacie Poranka dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. Gościem Polskiego Radia 24 był także Michał Rachoń z Telewizji Polskiej.
rozwiń zwiń