X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„Tegoroczne wybory samorządowe będą wyjątkowo ostre”

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 11:49
- Tegoroczne wybory samorządowe będą wyjątkowo ostre. Jednym z najważniejszych przyczyn jest fakt, że odbywają się rok przed wyborami parlamentarnymi więc będzie to próba generalna, sprawdzian dla partii politycznych – powiedział w Polskim Radiu 24 Roman Mańka z fundacji Fibre.
Audio
  • 22.05.18 Roman Mańka o tzw. „aferze fakturowej” w Inowrocławiu i wyborach samorządowych
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: East News/Piotr Matusewicz

Jak podkreślił Roman Mańka, tegoroczne wybory samorządowe będą wyjątkowo ostre m.in. z uwagi na polaryzację. - Samorząd w Polsce został wbrew pozorom bardzo upolityczniony i polaryzacja, którą obserwowaliśmy do tej pory na szczeblu ogólnopolskim przeszła na wymiar lokalny, na poziom Polski powiatowej. Przypadek Inowrocławia dość dobrze opisuje kondycję polskich samorządów. Pogląd, że samorząd jest najbardziej udaną kategorią instytucjonalną jest mitem. Akurat w tej przestrzeni zachodzi wiele nepotyzmu, klientelizmu, korupcji – mówił gość.

Prokuratura postawiła zarzuty 7 osobom w sprawie fikcyjnych faktur w inowrocławskim ratuszu. Śledztwo jest rozwojowe. Po kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego w inowrocławskim ratuszu dot. fałszowania faktur w okresie od 2015 do 2017, postawiono zarzuty m.in. byłej urzędniczce. Usłyszała ona 34 zarzuty wyłudzenia na łączną kwotę ok. 120 tys. zł.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24

____________________ 

Data emisji: 22.05.18

Godzina emisji: 11:11

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

„Warszawa zasługuje na wielkiego prezydenta”

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 11:51
- W wyborach na prezydenta Warszawy powinien pojawić się kandydat o wysokich predyspozycjach kulturowych, dobrze wykształcony, świetnie poruszający się po Europie, promujący to miasto - powiedział w Polskim Radiu 24 Roman Mańka z fundacji Fibre. Jak dodał, ani Rafał Trzaskowski, ani Patryk Jaki, nie są optymalnymi kandydatami na to stanowisko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kandydat na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński o pomysłach na rozwój miasta

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 08:17
- Gdańsk ma poważne problemy z tym, że wąskie grupy lobbingowe deweloperów i inne żyją tutaj dostatnio, natomiast szersza cześć społeczności nie była beneficjentem rozwoju miasta – mówił w Polskim Radiu 24 Kacper Płażyński, kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Gdańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wystartuje w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 19:05
Rządzący Krakowem od 16 lat prezydent Jacek Majchrowski ponownie będzie ubiegał się o wybór na to stanowisko. „W momencie, kiedy pan premier ogłosi decyzję o dacie wyborów i rozpoczęciu kampanii wyborczej, zgłoszę swoją kandydaturę” - zapowiedział w czwartek. O wyborach samorządowych w Krakowie mówili w audycji Debata Dnia Marcin Makowski („Do Rzeczy”) i Tomasz Walczak („Super Express”).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka: Publicyści o funkcjonowaniu samorządów

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 09:41
– Gminy, miasta, w mniejszym stopniu powiaty i województwa, stały się „księstwami” poszczególnych włodarzy, którzy rządzą po kilka kadencji – oceniał w Debacie Poranka Sebastian Gajewski z Centrum im. I. Daszyńskiego. W Polskim Radiu 24 o funkcjonowaniu samorządów mówił również Michał Rachoń z Telewizji Polskiej.
rozwiń zwiń