X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Debata w PE o praworządności w Polsce. Prof. Antoni Kamiński: Timmermans jest osobiście zaangażowany w ten temat

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 08:14
Wiceprzewodniczący KE jest bardzo zaangażowany w tę sprawę - myślę, że też osobiście. Również część polskich europarlamentarzystów bardzo wykorzystuję tą sytuację, więc ta sprawa będzie się jeszcze ciągnąć - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Antoni Kamiński - socjolog, Instytut Studiów Politycznych PAN.
Audio
  • 14.06.18 Prof. Antoni Kamiński: Timmermans jest osobiście zaangażowany w ten temat
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans TimmermansFoto: Shutterstock

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans ponownie skrytykował reformę sądownictwa w Polsce i powiedział, że jest ona zagrożeniem dla niezawisłości wymiaru sprawiedliwości. Zdzisław Krasnodębski z Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że Polska zrobiła wiele, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom Komisji. W środę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata poświęcona Polsce, praworządności i reformie sądownictwa.

Profesor Antoni Kamiński powiedział w Polskim Radiu 24, że ta sprawa będzie się jeszcze ciągnąć. Zdaniem socjologa, wiceszef KE Frans Timmermans jest zaangażowany osobiście w tę kwestię. Według niego, część polskich europarlamentarzystów wykorzystuje sytuację, dlatego nie należy się spodziewać szybkiego rozwiązania.

Gość PR24 ocenił, że na poziomie europejskim ten temat nie jest specjalnie ważny. - Ale jest dosyć ważny dla nas, bo będziemy tak ciągani. Przy każdej okazji premier Mateusz Morawiecki czy prezydent Andrzej Duda będą musieli odpowiadać na pytania dotyczące tej kwestii - zaznaczył.

- Koszt polityczny tego jest niewątpliwie duży zewnętrznie. Wewnętrznie ludzie się zgadzają z tym, że reforma wymiaru sprawiedliwości była niezbędna. Jest świadomość społeczna, że to było niezbędne. Z drugiej strony można dyskutować, czy tam zmiana przybrać taką postać jaką przybrała - dodał.   

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji.

Gospodarzem programu była Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/aj

-------------------------

Data emisji: 14.06.18

Godzina emisji: 7.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Timmermans ponownie skrytykował reformę sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 15:17
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans ponownie skrytykował reformę sądownictwa w Polsce i powiedział, że jest ona zagrożeniem dla niezawisłości wymiaru sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Timmermans nie ma odwagi, aby się z tego wycofać"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 17:17
– Europa sama sobie wykopuje dół i do niego wpada – oceniła w Rozmowie PR24 Anna Milczanowska. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości w ten sposób odniosła się do działań Unii Europejskiej w kontekście toczącej się przeciwko Polsce procedurze dotyczącej naruszenia zasad praworządności. Gościem Polskiego Radia 24 był również Witold Zembaczyński z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń