X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miłosz Manasterski: sędziowie dla dobra wspólnego powinni się wycofać

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 12:32
- Sędziowie podlegają konstytucji i nie mają prawa rozstrzygać sami o sobie, o ile nie są ciałem Trybunału Konstytucyjnego – mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej o zamieszaniu wokół Sądu Najwyższego. 
Audio
  • Gość Polskie Radio 24, Komentarz polityczny Miłosz Manasterski
Sędzia Małgorzata Gersdorf
Sędzia Małgorzata GersdorfFoto: IAR/Łukasz Kowalski

Zdaniem Miłosza Manasterskiego to zamieszanie, jest dla wielu Polaków niezrozumiałe, bo zbyt wiele osób wciela się w role konstytucjonalistów. - Mamy do czynienia z taką sytuacją, że wedle ustawy była już pani prezes Gersdorf, czuje się wedle konstytucji ciągle panią prezes. I to jest wykorzystywane w różny sposób przez opozycję, do robienia jeszcze większego zamieszania, wychodzącego niestety poza Polskę – mówił Gość Polskiego Radia 24.

Miłosz Manasterski wyraził obawę, że przeciągający się spór wokół Sądu Najwyższego, może przynieść negatywne skutki naszej gospodarce. - Obawiam się, że to zamieszanie dociera do inwestorów i biznesmenów z zagranicy, którzy mogą wstrzymać kolejne inwestycje – tłumaczył publicysta. 

- Problem jest w tym, że nie zrobiliśmy nigdy dobrej dekomunizacji – upatruje przyczyn konfliktu Miłosz Manasterski. - To, co w tej chwili jest robione, to wymiana pokoleniowa sędziów. Odmładzanie kadr w kluczowych sferach państwa, jest pełzającą dekomunizacją  – dodał dziennikarz Agencji Informacyjnej.

Miłosz Manasterski wyraził swoje obawy, co do możliwości rozwiązania konfliktu w polskim sądownictwie. - Przydałaby się dobra wola, po obu stronach konfliktu. Obawiam się, że może być to trudne na tym etapie. Sędziowie powinni jednak myśleć o czymś takim jak dobro publiczne, wspólne i wycofać się dla dobra państwa.

Więcej w nagraniu audycji 

Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski.

Gosćpodarze

Data emisji: 6.07.2018

Godzina emisji: 10:06

DK

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Wiceminister sprawiedliwości: prof. Gersdorf nie jest już I prezesem SN

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 08:45
- Z mocy prawa prof. Małgorzata Gersdorf przeszła w stan spoczynku. Reguluje to ustawa i nie ma co tego najmniejszych wątpliwości - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiesław Johann: mamy do czynienia z grą polityczną, a nie sporem natury prawnej

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 10:00
- Jeśli czytać dokładnie konstytucję i przyglądać się obecnemu stanowi prawnemu, to profesor Gersdorf, była I prezes Sądu Najwyższego, już tym prezesem nie jest. Takie jest prawo – mówił w audycji "24 pytania - Rozmowa poranka" Wiesław Johann, wiceprzewodniczący KRS, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o SN. Przeszłość sędziego Iwulskiego w tle

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 11:35
"Gazeta Polska Codziennie" podała, że sędzia Józef Iwulski był w składzie orzekającym, który w 1982 r. skazał działaczy opozycji niepodległościowej. Rzecznik SN Michał Laskowski tłumaczył, że prezes Iwulski wobec wszystkich oskrażonych zgłosił zdanie odrębne domagając się ich uniewinnienia. M.in. na ten temat w Debacie Poranka rozmawiali: Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska), Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja) i Agaton Koziński (Polska The Times).
rozwiń zwiń